Päästekool liigub põhiturniiri võidu suunas

Lääne-Virumaa Kossuliiga meistriliigas algas otsustav kolmas ring ning hetkeseisuga liigub kindla põhiturniiri võidu suunas valitsev meister ja karikavõitja Väike-Maarja Päästekool.

Viimase nädala jooksul kirjutas Päästekool tabelisse taas ühe rutiinse võidu, kui Väike-Maarja siseheitluses alistati skoorivaeses mängus BGM Ehitus 70:50.

Päästekooli ridades said käe valgeks kõik üheksa väljakul käinud mängijat, kellest parimana tõi Taavi Leinart 18 punkti. BGM Ehituse resultatiivseim oli Janari Taar 13 punktiga.

Meistriliiga play-off-i pääsejad on sisuliselt selged: Päästekool on 11 võidu ja kahe kaotusega kindel liider, kaheksa võidu ja nelja kaotusega järgnevad neile Kadrina Karud. Kolmandal kohal paikneva RLV Massive’i saldo on seitse võitun ja viis kaotust ning neljandal kohal on Virumaa Pallimängude Kool võrdselt kuue võidu ja kuue kaotusega. 5.-6. kohta jagavad Simuna Spordiklubi ja 1. Jalaväebrigaad – mõlemal on viis võitu ja seitse kaotust.

Turniiritabeli viimasel positsioonil paiknev BGM Ehitus on kuraditosinast mängust kogunud vaid ühe võidu ning evib veel vaid teoreetilist šanssi kohamängudele jõudmiseks. Selle saavutamiseks peaksid väikemaarjalased saatma korda suuremat sorti ime ehk võitma kõik viis viimast kohtumist ja lootma samal ajal, et nendest nelja võidu kaugusel asetsevad konkurendid ebaõnnestuvad hooaja lõpus täielikult.

Lääne-Virumaa Kossuliiga meistriliiga turniiritabel 02.03.2017 seisuga
Meistriliiga turniiritabel 02.03.2017 seisuga

Esiliigas tõmbub kohamängudele pääsejate ring iga nädalaga järjest rohkem koomale. Simuna Ivaxi helesinine unistus play-off’i jõudmisest kustus lõplikult päev pärast vabariigi sünnipäeva 71:77 kaotusega võõrsil Tamsalu/JaKon Ehitusele.

Veel viimase neljanda mänguperioodi eel juhtis Ivax 49:47, kuid seejärel võtsid Tamsalu mehed jalad kõhu alt välja, rebides võidu jõuga endale. Karel Eesmaa viskas tamsalulaste kasuks 19, Holden Sepp 16 ja Henry Kaevu 15 punkti. Ivaxi poolelt vastasid Kristjan Kokorev 19 ja Erkki Sillamaa 18 punktiga.

SK Rakke meeskond alistas seevastu kindlalt 69:42 SK Aaspere ning jätkab play-off pääsme püüdmist. Võit tõstis Rakke kuue võidu ja kümne kaotusega Rakvere Tööriistamarketiga jagama 6.-7. positsiooni.

Suurimad teened SK Rakke võidus olid viimati Mikk Altermannil ja Raigo Birnbaumil, kes viskasid vastavalt 24 ja 23 punkti. Aaspere poolel jõudsid kahekohalise punktiskoorini Veiko Vahtramäe (12 p) ja Martin Pent (11 p).

Kõva lahingu pidasid maha Rakvere Tööriistamarket ja Sõmeru. Kohtumist alustas paremini küll Sõmeru, kuid lõviosa mängust kulges Tööriistamarketi kontrolli all. Kohtumise viimased kaks minutit kulgesid väga pinevalt ning mängu saatuse otsustasid lõpuks vabavisked.
Sõmeru noor tagamees Kristjan Kruusimaa demonstreeris viimasel minutil raudseid närve, tabades kuuest vabaviskest viis, millega vedas oma meeskonna väärtusliku 72:68 võiduni.

Võit tõstis Sõmeru meeskonna 5. kohale, vahetult Rakvere Tööriistamarketi ette.

Kruusimaa oli matši lõpuks 29 punktiga ka üleplatsimees, Madis Kerge panustas lisaks 23 punkti. Rakverlaste poolel vastasid Karl Soosalu ja Tauri Teder kumbki 20 punktiga.

Võidulisa teenis samuti Hulja, kes ei andnud armu Simuna Artistonile ja alistas vastase 87:48. Andres Saukas oli võitjate parim 26 punktiga, Kristo Tammiksaar lisas 21 punkti. Enam kui pooled Artistoni punktidest kirjutati Mehis Meltsa nimele – seitsme kaugviske toel kogunes tema kontosse lõpuks 26 punkti.

Nädala kroonijuveeliks oli aga liider Ilves Transpordi ja SK KNT kohtumine. Väike-Maarja meeskond oli sel hooajal vaid korra kaotusekibedust tundnud ning just Kunda meeskond oli see, kes nad kodus 65:57 “kotti pani”.

Sven Pugonen (Ilves Transport)
Sven Pugonen vedas Ilves Transpordi võidule SK KNT vastu

Sel korral tegi aga Ilves Transport kõik selgeks juba avaveerandiga, mis võideti 32:12 ning kohtumine suurelt 85:60. Võitjate resultatiivseimad olid Sven Pugonen 21 ja Rivo Täheste 17 punktiga. Kunda meeskonna parim oli Hendry Engelbrecht 22 punktiga.

Esiliiga turniiritabel näeb hetkel välja selline:

Lääne-Virumaa Kossuliiga esiliiga turniiritabel 02.03.2017 seisuga
Esiliiga turniiritabel 02.03.2017 seisuga

Lääne-Virumaa Kossuliiga korraldajad ja võistkondade esindajad selgitasid ühiselt välja jaanuarikuu parimad mängijad kahes liigas: meistriliigas osutus parimaks Väike-Maarja Päästekooli ääremängija Taavi Veevo ja esiliigas Ilves Transpordi „esimene viiul“ Rivo Täheste.

Lääne-Virumaa Kossuliiga jaanuarikuu parim mängija oli Taavi Veevo
Taavi Veevo – meistriliiga jaanuari MVP

Neist Veevo viskas jaanuarikuu kolmes võidumängus oma meeskonna parimana keskmiselt 20 punkti. Täheste panus oli jaanuaris, mil võideti samuti kolm kohtumist, samuti keskmiselt 20 punkti.

Lääne-Virumaa Kossuliiga esiliiga jaanuarikuu parim mängija oli Rivo Täheste
Rivo Täheste – esiliiga jaanuari MVP

Alusta vestlust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.