Napp võit viis Ilves Transpordi finaali

Lääne-Virumaa Kossuliiga esiliiga esimene finalist on Ilves Transport, kes alistas teistkordselt Sõmeru meeskonna. Teine võit tuli seejuures väga napilt – lõppskooriks kujunes 73:70.

Ilves Transport haaras kohtumise alguses ohjad enda kätte ning esimese veerandaja järel juhiti 23:18. Teisel veerandajal vedas Kristjan Kruusimaa kahe tabava kaugviskega oma meeskonna esimest korda juhtima (26:25) ning poolajale mindi Sõmeru 39:37 eduseisul.

Marek Suits
Marek Suits viskas 22 punkti (foto: Ain Liiva)

Kodumeeskond hoidis juhtohje ka lõviosa kolmandast veerandajast, alles viimasel minutil pääses Ilves Transport Olev Soolepi kahe vabaviske järel 55:53 juhtima. Neli minutit enne kohtumise lõppu oli Väike-Maarja meeskonna eduseis 63:61, kuid kahe minutiga kasvatati edunumbrid 68:61-le. Sõmeru ei visanud siiski püssi põõsasse ning tuli taas järele. Natuke jäi seeria viigistamisest siiski puudu ning Ilves Transport kindlustas esimesena koha 6. mail Rakvere Spordikeskuses toimuvasse finaali.

Võitjate parimad olid Rivo Täheste ja Marek Suits 22 punktiga. Suitsu punktiskoor võinuks suuremgi olla, kuid väle tagamängija suutis vabaviskeid realiseerida vaid 14st 5. Sõmeru skoor jagunes ühtlaselt – Andri Metsaru ja Asko Meiner viskasid 16, Madis Kerge 15 ning Rainer Pastimäe 12 punkti.