JaKon Ehitus/Tapa

Nädala kokkuvõte Lääne – Virumaa Kossuliigas 09-15 detsember

Eelmisel nädalal peeti kossuliigas 5 kohtumist, millest 4 esiliigas ja 1 meistriliigas

Ainsas meistriliiga kohtumises läksid Rahu Hallis neljapäeval vastamisi Rakvere Tarvas ja Lüganuse. Tarvas alustas kohe 17:5 vahespurdiga, veerandaeg 27:17 kodumeeskonnale. Teise veerandi suutis Lüganuse võita, poolajale mindi Tarva 60:40 juhtimisel. Teisel poolajal jätkus suureskooriline mäng ja lõppskooriks 114:84 Tarvasele. Kaotajate poolel kandis rünnakute lõpetamise eest hoolt Jussi Kaldaru 33 ja Henry Tammann 20 punktiga. Võitjatel  kogus 7 mängijat kahekohalise arvu punkte, parimatena Marcus Merimaa 21 ja Kristjan Kroos 15 punkti.

Esiliigas tehti algust kolmapäeval, kus Järva – Jaani tiimile sõitis külla Jakon Ehitus/Tapa. Jakon alustas 19:8 stardiga, võites avaveerandi 21:12 ja juhtides poolajaks 49:33. Teine poolaeg võideti 48:36 ja kogu mäng 97:69 Jakon Ehitusele. Kaotajatel tegid enim skoori Uku Pilv 24 ja Raigo Prants 19 punktiga. Võitjatel Karel Eesmaa 22, Egert Eensalu ja Mairold Silberfeldt võrdselt 12 punktiga.

Kolmapäeval toimus ka teine mäng, kus Rakvere Spordihallis kohtusid Rakvere Tööriistamarket ja Škoda Rakvere. Mängu sai paremini käima Škoda, võites avaveerandi 18:12. Sellele vastas Tööriistamarket 21:8 teisel veerandil ja poolajale mindi kodumeeskonna eduseisul 33:26. Kolmandat veerandit alustas edukalt Škoda, Magnar Martinsilt järjest 8 punkti ja viimasele veerandile mindi 52:51 kodumeeskonna eduseisul. Viimasel veerandil tegi Tööriistamarket 37. minutiks 14:8 spurdi ja võitis kohtumise 74:65. Võitjatel Dmitri Savtsovilt 20, Mikk Jooritsalt 18 punkti. Škoda eest Jagmar Kraav 19 ja Magnar Martins 18 punkti.

Reedel kohtusid Sõmeru ja SK Aaspere Sõmeru Põhikooli võimlas. Sõmeru võitis avaveerandi 26:19 ja poolajaks juhiti 38:29. Teine poolaeg suudeti samuti võita 32:26 ja kogu mäng Sõmerule 70:55. Võitjate poolel Kerdo Kullamäe 16 ja  Aivo Timm 15 punkti. Kaotajatel viskas Virmo Tammemägi 20 ja Arvo Püvi 11 punkti.

Nädala viimases esiliiga kohtumises läksid Kadrina spordihoones vastakuti Meie Toidukaubad ja Ilves Transport. Mängu 3. minutiks juhtis Meie 11:3. Ilvese eest võttis skooritegemise enda kanda Priit Aja ning seejärel suudeti vahet vähendada ning 1 veerandaja võitis Meie 25:22. Teisel veerandajal jätkus võrdne mäng ja poolajale mindi Meie 48:46 juhtimisel. Võrdsete heitlus ja emotsionaalne mäng jätkus kuni lõpusekunditeni. Seisult 83:83 tabas Aaron Kiik kahepunktiviske, viies Meie juhtima 85:83. Selle peale  oli Ilvese mängijal Marek Suitsul 2 vabaviset, millest tabas esimese. Lõppskoori vormistas vabavisetel Aaron Kiik, tabades mõlemad ja lõppskoor 87:84 Meiele. Pingelises mängus vilistati kokku 56 viga, sealhulgas 2 tehnilist ja 3 ebasportlikku viga. Kodumeeskonna eest viskas Kristo Tammiksaar 19, Raigo Pärs 17 ja Mardo Mäeots 16 punkti. Kaotajatel Rivo Täheste, Andri Part, Marek Suits võrdselt 17 punktiga.