Sõmeru - Rakvere Tööriistamarket eelmise hooaja esiliiga pronksimängus

Nädala kokkuvõte Lääne-Virumaa Kossuliigas 02-08.12.2019

Möödunud nädalal tehti algust kossuliigas meistri – ja esiliiga mängudega. Meistriliigas jätkab 7 ja esiliigas 9 meeskonda. Testturniirilt tulevad omavahelised mängud kaasa.Eelmisel nädalal peeti 2 meistriliiga mängu.

Neljapäeval kohtusid Tapal 1JVBR ja BGM Ehitus. Mängu alustas hästi BGM, minnes viiendaks minutiks juhtima 17:5 ja võites avaveerandi 24:17. Teine veerand kulges tasavägiselt ja poolajale mindi 48:43 BGM Ehituse juhtimisel. Teisel poolajal vahe vähenes ja enne viimast veerandaega oli seis 63:61 BGM-le. Mõlemapoolsete võiduvõimalustega mängus oli lõpus kindlam 1JVBR, võites viimase veerandi 19:14 ja kogu mängu 80:77. BGM-l oli suuri raskusi Riko Roosnurme takistamisel, kes viskas 31 punkti. Marek Uusoja ja Tauri Miggur toetasid võrdselt 14 punktiga. BGM-l  tegid skoori Janari Taar 21 ja Erkki Sillamaa 15 punktiga.

Meistriliiga teine mäng peeti Maidla spordihallis, kus  kuue mängijaga Lüganusele sõitis külla RLV Massive. Külalismeeskond võttis kohe mänguohjad enda kätte ja võitis avaveerandi 35:19. Teisel veerandil paranes ka Lüganuse mäng ja poolajale mindi 48:57 Massive juhtimisel.  Kolmandal veerandajal näitas Lüganuse väga head kaitsemängu, võites 24:7. 10 minutit mängida ja seis 72: 64 Lüganusele. Viimasel veerandil suutis kodumeeskond veel vahet suurendada ja lõpunumbriteks 102:89 võit. Võitjate poolel viskas Erik Raud 33 punkti (7 kolmest), Henry Tammann lisas 28 ja Reijo Peenema 23. Kaotajatel Erik Kaasik 26 (5 kolmest), Sander Karro 22 ja Silver Ramul 17 punktiga.

Esiliigas peeti eelmine nädal kokku 4 kohtumist. Esmaspäeval kohtusid Haljalas Škoda Rakvere ja Jakon Ehitus/Tapa. Kodumeeskond sai mängu pisut paremini käima ja võitis avaveerandi 19:13, poolajale mindi Škoda juhtimisel 40:34. Teisel poolajal võrdne mäng jätkus, mida ilmestas rohkelt vigu, pallikaotused, emotsionaalsus. Enne viimast veerandaega oli seis 56:49 Škodale. Viimane veerand hakkas Jakon vahet vähendama ja suutis mõni sekund enne normaalaja lõppu välja võidelda viigi, kui seisult 66:64 tehti Livar Liblikule viskel viga kolmepunktiviske joone taga. Esimene vise mööda, 2 järgnevat sisse ja viik 66:66. Škoda ei suutnud enam skoori teha ja lisaaeg oli tõsiasi. Lisaajal suutis Škoda ennast paremini realiseerida, võites selle 12:1 ja kogu mängu 78:67. Võitjate poolel viskas Jagmar Kraav 21 ja Magnar Martins 19 punkti. Kaotajatel Karel Eesmaa 17 ja Livar Liblik16 punkti. Huvitava faktina võib mainida, et  kahe meeskonna peale teeniti kokku 69 vabaviset, millest suudeti realiseerida 35.

Teises esiliiga mängus kohtusid reedel Sõmeru ja Rakvere Tööriistamarket. Mäng kulges tasavägiselt ja esimese veerandaja võitis Tööriistamarket 23:22. Kodumeeskond vastas sellele 20:9 ja poolajale mindi 42:32 Sõmeru juhtimisel. Kolmas veerand jätkus korvidevaeselt, 14:7 Sõmerule. Viimase veerandaja võitis Tööriistamarket 24:18, lõppskoor 74:63 Sõmerule. Sõmeru skoori tegemise eest hoolitses Andres Saukas 30 punktiga, Argo Höövelson toetas 10 punktiga. Kaotajatel viskas Sten Küüsmaa 19, Kevin Kello 11 ja häid tehnilisi liigutusi näidanud Georg Richard Aare 9 punkti.

Laupäeval kohtusid Haljalas SK Aaspere ja SK KNT. Kunda alustas mängu 13:3 vahespurdiga, võites avaveerandi 26:17 ja juhtides poolajaks 46:32. Teisel poolajal mäng võrdsustus, lõppskoor 83:71 SK KNT meeskonnale. Aaspere skoori eest hoolitsesid Oliver Reinol 21, Virmo Tammemägi ja Tanel Toomejõe võrdselt 14 punktiga. Võitjatel viskas Sten Pobbul 26 (4 kolmest) ja Märt Ait 19 punkti.

Laupäeval toimus ka teine mäng, kus Järva – Jaani noortemeeskonnale  sõitis külla Ilves Transport. Kodumeeskond alustas 8:3 vahespurdiga, kuid see jäi ka nende viimaseks eduseisuks. Avaveerand 29:16 Ilvesele, poolaeg 50:28 ja kogu mäng 110:58 Ilves Transportile. Tulemus räägib enda eest. Võitjate poolel viskas Rivo Täheste 36 ja Indrek Aksel 19 punkti. Järva – Jaani skooritegemise eest hoolitses Raigo Prants 27 punktiga.

Karikavõistlustel on esimesed poolfinaal mängud järgmised

12.12.2019 algusega kell 19:15 kohtuvad Väike-Maarjas Päästekool ja RLV Massive ning 14.12.2019 algusega kell 15:00 sõidab Lüganuse meeskond külla kohalikule Simuna SK meeskonnale. Parimad selgitatakse kahe mängu kokkuvõttes ning paaride võitjad osalevad Lääne-Virumaa Kossuliiga finaalis 29.12.2019 algusega kell 17:00 Rakvere Spordihallis.

Püsige lainel! Lääne – Virumaa Kossuliiga.