Meistritiitli viis koju SKA/Päästekool, kes tegi ajalugu!

Škoda Kossuliiga meistrivõistlused kulmineerusid eile Rakvere Spordihoones peetud finaalidega, kus SKA/Päästekool alistas enam kui 600 pealtvaataja ees RLV Massive’i 75:74. Esiliiga tiitli viis samuti Väike-Maarjasse Ilves Transport, alistades Škoda Rakvere 111:82!

Päästekool alustas kohtumist rabedalt – meeskondlik tegutsemine ja selgelt suurem tahtmine tõid kiirelt RLV Massivele 7:2 eduseisu. Päästekool üritas rohkem individuaalselt, kuid esimesel veerandajal ei tahtnud sellise tegutsemise toel pall kuidagi korvi jõuda. Minut enne veerandaja lõppu pääses Massive  juba 21:15 eduseisu, perioodi lõpus suutis Haljala esindusmeeskond eduseisu hoida ning veerandaeg lõppes 23:17 Massivele

Teise veerandaja alguses suutsid päästjad kaotusseisu vähendada 22:23-le, kuid RLV Massive mehed vastasid omalpoolt 6 vastuseta punktiga ning veerandaja keskel juhiti 29:22.  Sarnaselt mindi poolaja lõpuni ja puhkepausile minnes juhtis RLV Massive 41:35.

Statistikasse piiludes ei olnud selline vahe ka väga imekspandav – kui RLV Massive tabas kolmeseid 40% päästjate 12% vasta

Teist poolaega alustati sarnaselt eelmisega ning võrdne mäng, napi eduga, kuulus RLV Massive meestele 61:57. Kuna mäng oli üsna pingeline, oli palju jutustamist ning kohtunikud määrasid karistusi mõlemale meeskonnale tehniliste näol!

Neljanda perioodi alguses vähendas Kristo Saage kolmene Väike-Maarja meeskonna vahe minimaalseks 60:61, kuid järgneval rünnakul jäid päästjad oma liidrist ilma. Kristo Saage tegi pallivõitluse olukorras  oma viienda vea ning samas situatsioonis sai viga RLV tagamees Allan Ehte. Mida minutid edasi, seda põnevamaks finaalmäng läks – viimased kolm minutit võib siinkohal kirjutada ajalukku. Seisult 71:62 Massivele alustas Päästekool marulist spurti ning 24 sekundit enne mängu lõppu mängiti nurka vabaks Gregor Rauman, kes tabas kolmese ja viis päästjat ette seisuks 74:75. Viimasel rünnakul enam RLV mehed korvini ei jõudnud ning ajalugu oligi tehtud – esmakordselt võitis Kossuliiga ajaloos üks meeskond nii karika- kui meistritiitli!

Mängu statistikast selgub, et kuigi RLV Massive meeskond võitis lauavõitluse tulemusega 50:43 ja samas oli neil parem visketabavus 37,9% vs 36,6%, siis sellest siiski ei piisanud võiduks.

Päästekooli ridades tegi suurepärase esituse Veiko Simm, kes lisas 11 punktile ka 13 lauapalli ning valiti ühtlasi ka kohtumise parimaks mängijaks. Tõnis Peil panustas võitu 18, Kristo Saage ja Sven Pugonen 14 punkti. Kaotajate parimad olid Randel Rainer Lille ja Timo Eichfuss võrdselt 17 punktiga

Statistika: FIBA Box Score RLV vs SKA 06 mai

Esiliiga finaalis põrutas Ilves Transport kohe alguses eest ning esimese veerandaja lõppedes oli seis 36:21. Teisel veerandil lustisid Ilvese mehed edasi ning poolaja pausile minnes leidsid Škoda meeskonna mängumehed end kaotuseisust 63:45. Poolaja pausilt tulles püütsid tagaajad end kuidagi mängu tuua tehes 10:2 spurdi, kuid Ilvese mehed lisasid omalpoolt gaasi ja 17:5 veerandaja spuriga mindi vastu viimasele veerandile 83:60 Ilves Transpordi eduseisul. Viimane veerandaeg esiliiga finaalis oli vormistamise küsimus ja Ilves mängitas kõiki nimekirjas olnud mehi ning lõpptulemus 111:82 Ilves Transpordile. Seega viisid Ilves Transpordi mehed ka esiliiga võidu Väike-Maarjasse!

Statistika: FIBA Box Score Ilv vs ško 06 mai

Pidurdamatus hoos oli Ilves Transpordi mängumees Mihkel Kurg, kes viskas 27 punkti ja tabas seejuures kolmeseid 11/7. Mihkel valiti ka finaali väärtuslikumaks mängumeheks. Ilves Transpordi skoori aitasid kasvatada – Janari Alavere 21, Hans Keskülla 19 ja Kristo Saage 13 punktiga. Kaotajate parimad olid Kristo Tammiksaar 24 ja Gregor Rauman 16 punktiga.

Škoda Kossuliiga tänab: Škoda Rakvere, Virumaa Teataja, Ballzy, Lääne-Virumaa Spordiliit ja Ain Liiva.