Meistriliigas hoiab juhtohje RLV Massive

Eesti Ööjooks Kossuliiga meistriliiga põhiturniiri esimene pool on tänaseks selja taha jäänud, peetud on juba ka kaheksanda vooru esimesed kohtumised. Tabelit juhib RLV Massive, kes on kaotusekibedust tundnud vaid korra, vähemalt ühe võidu on teeninud kõik meeskonnad.

Sander Karro
Sander Karro vedas RLV Massive’i võidule Simuna SK vastu (foto: Ain Liiva)

Möödunud nädala kohtumistes pidasid kõige tulisema heitluse maha Simuna SK ja RLV Massive. Simunas peetud kohtumises hoidis kodumeeskond ohje 34 minutit, seejärel tegi RLV Massive 11:0 spurdi ning asus kaks minutit enne kohtumise lõppu juhtima 76:72. Simuna jõudis veel korraks kahe punkti kaugusele, kuid kohtumise lõpuvile tähistas siiski Haljala meeskonna 82:77 võitu.

Võitjate parimad olid Sander Karro 26 ning Roman Konontšuk 22 punktiga. Simuna SK 77st punktist koguni 67 jagunes kolme mängija vahel – Erkki Sillamaa viskas 28, Alo Põldmaa 20 ning Karlis Karm 19 punkti.

Magusa võidu said ka Kadrina Karud, olles võõral väljakul 98:87 parem 1JVBr meeskonnast. Mängu saatus otsustati 2. ja 3. veerandajal – Kadrina meeskond kallutas need enda kasuks tulemusega 52:31. Mitme olulise põhitegijata ajateenijate jaoks oli tegemist teise järjestikkuse kaotusega, voor varem tunnistati võõrsil RLV Massive 71:76 paremust.

Enes Kita
Enes Kita 25 punkti viisid Karud võidule 1JVBr üle (foto: Ain Liiva)

Suurimad teened Karude võidus olid Enes Kital, kes viskas üleplatsimehena 25 punkti. Madis Šumanov lisas 19, Allan Ehte 18 ning Uku Kams 14 punkti. 1JVBr meeskonna skoori eest hoolitsesid enim Kristjan Paekivi 24, Aivar Päri 21 ning Carl-Erich Sooäär 19 punktiga.

Tamsalu/JaKon Ehitus näitas küll hambaid Väike-Maarja Päästekooli vastu, kuid tugevam võttis siiski oma – päästjate võidunumbrid kirjutati tabelisse skooriga 75:71. Otsustavaks sai kolmas veerandaeg – poolaja 38:41 kaotanud Päästekool võitis teise poolaja esimese vaatuse koguni 25:9 ning sellega oli kohtumise saatus otsustatud.

Suurepärase esituse tegi Päästekooli eest Sander Klaan, visates 25 punkti, Ekke Lõhmus lisas 17 punkti. Tamsalu meeskonna parimad olid Holden Sepp 24 ning Livar Liblik 16 punktiga.

Sander Klaan
Sander Klaan kostitas Tamsalut 25 punktiga (foto: Ain Liiva)

Kerge tööpäev oli RSK Tarvas I meeskonnal, kes pani 83:53 paremuse maksma oma järelkasvu meeskonna RSK Tarvas II vastu. Sotid tehti selgeks juba esimese veerandajaga, mille kogenumad võitsid 23:7.

Võitjate resultatiivseimad olid Ander Talu 18, Renato Lindmets 17 ning Mihkel Kurg 15 punktiga. RSK Tarvas II poolel vastasid Martin Laandu 21 ning Kristo Tammiksaar 14 punktiga.

Ander Talu
Ander Talu (foto: Ain Liiva)

Turniiritabeli tipus on RLV Massive 7 võiduga, 5 võitu on kirjas RSK Tarvas I (üks mäng vähem peetud), Väike-Maarja Päästekoolil ja 1JVBr meeskonnal, 3 võitu on saanud Kadrina Karud ja Tamsalu/JaKon Ehitus, kahel korral on võidurõõmu tundnud Simuna Spordiklubi ning korra RSK Tarvas I meeskond.

Käesolev nädal toob endaga kaasa kaks vastasseisu – 31. jaanuaril kell 18:30 lähevad Rakvere Rahu hallis vastamisi RSK Tarvas II ja 1JVBr meeskond, neljapäeval 1. veebruaril kell 19:45 saab aga tõelist põnevusheitlust näha Kadrinas, kui Karudele läheb mulluse finaali kordusetenduseks külla RLV Massive. Sel nädalal toimuma pidanud Tamsalu/JaKon Ehitus – RSK Tarvas I ning Simuna SK – Väike-Maarja Päästekooli kohtumised on haiguselaine tõttu edasi lükatud.