Meistriliiga kulla võttis sellel hooajal Väike-Maarja Päästekool

2019/2020 Kossuliigahooaeg läheb ajalukku, kuna esmakordselt mängiti tänu Covid-19 haigusele liigade paremad välja põhiturniiri järgselt.

Lääne-Virumaa Kossuliiga meistriliiga võitjaks osutus eelmise hooaja finalist Väike-Maarja Päästekool, kes saavutas põhiturniiri tosina mängu kõrvale ühe kaotuse. Teiseks platseerus RSK Tarvas, saavutades 12 mängust kaheksa võitu. Pronksmedalid said sellel hooajal RLV Massive meeskonna mängijad kelle tulemus oli siis vastavalt seitse võitu ja viis kaotust.

7. BGM Ehitus

Kossuliiga madalamas ehk esiliigas oli veel enne viimast mängudevooru võimalik kolmel meeskonnal saada pärjatud kõrge kohaga. Külla aga Sõmeru ja Ilves Transpordi omavaheline mäng reedel 12. juunil liiga võidu osas kahtlust ei tekitanud. Täpsemalt  purustas Sõmeru Ilves Transpordi tulemusega 89:52. Kuigi poolaeg oli võrdsete mäng ning vaheajale mindi Sõmeru eduseisul 41:35, tuldi teisel poolajal Sõmeru poolt mängule üsna isukalt ja kolmanda veerandaja 28:8 võiduga tehti mängu saatus selgeks ja saavutati esmakordselt ajaloos esiliiga võit! Sellise stsenaariumiga saavutas esiliigas teise koha “meie” Toidukaubad ja pronksised medalid kuulusid Ilves Transpordile.