MEISTRILIIGA: nädala eelvaade (08.01-14.01)

Eesti Ööjooks Kossuliiga meistriliiga uue aasta esimene mängunädal toob hulganisti põnevaid vastasseise.

RSK Tarvas I
RSK Tarvas I meeskond võtab kodusaalis vastu Kadrina Karud (foto: Ain Liiva)

08.01 19:15 Väike-Maarja Päästekool – 1JVBr
Mängunädala avapaugu teevad Väike-Maarja Päästekool ning testturniiri komeet 1JVBr. Päästekool on viiest mängust kogunud kolm võitu, 1JVBril on kirjas 1 kaotus, seegi „tööõnettuse“ tõttu testturniiri avavoorus saadud 0:20 tehniline kaotus.

Päästekoolil pole komplekteeritusega sel hooajal väga hästi olnud, tervet koosseisu pole kokku saadud sisuliselt ühekski mänguks. Möödunud aasta lõpus täiendati ridu Taago Pikasega, kes on meeskonna tagaliini väärt lisandus. 1JVBr vedur on Sander Ramul, kes on sel hooajal teinud auhindade jagamisel puhta töö – lisaks oktoobri ja novembri parimaks mängijaks valimisele viis skoorimasin koju ka karikafinaali MVP auhinna.

Senise hooaja põhjal võib soosikuks pidada ajateenijaid, kuid Päästekooli koduseinad tagavad kindlasti väga põneva heitluse.

09.01 18:30 RSK Tarvas I – Kadrina Karud
Teisipäeval tõotab Rakveres tulla tuline heitlus, sest RSK Tarvas I meeskond võõrustab Kadrina Karusid. Samade meeskondade sügisene heitlus Kadrinas pakkus närvikõdi viimase veerandaja keskpaigani, siis läks Rakvere meeskond oma teed.

Mõlemad meeskonnad täiendasid aasta lõpus ridu – Tarvaga liitus Renato Lindmets, Kadrina meeskond lisas koosseisu „vana tuttava“ Martin Murumägi ning Aasperest Uku Kamsi.

Tarvas on nii maakonnaliigas kui Eesti korvpalli meistrivõistluste teises liigas näidanud head minekut ning on selle kohtumise favoriit.

10.01 18:30 RSK Tarvas II – RLV Massive
Positiivset hooaega on tegemas Vaido Rego hoolealused, kes pääsesid meistriliigasse ning alustasid kõrgemas seltskonnas mänge võiduga Karude üle. Nüüd tuleb aga vastu värske karikavõitja RLV Massive. Võidult-võidule marssinud Massive sai eelmises voorus oma esimese kaotuse, kui võõrsil jäädi kindlalt 58:79 alla Tarvase I meeskonnale.

Hooaja algusfaasis omavahel juba korra kohtuti, siis pani Haljala meeskond paremuse maksma koguni 30 punktilise ülekaaluga. Jõudude vahekord on ka praegu RLV Massive’i kasuks, kuid hooaja kulg on näidanud, et RSK Tarvas II on oluliselt parem meeskond kui hooaja alguses.

10.01 19:00 Tamsalu/JaKon Ehitus – 1JVBr
Kolmapäeval toimub veel teinegi kohtumine, kui eelmise vooru edasi lükatud mängus tulevad väljakule Tamsalu/JaKon Ehitus ja 1JVBr. Tamsalulaste ainus võit pärinebki just ajateenijate vastu, sest registreerimata mängija kasutamise tõttu läks esimesest omavahelisest mängust turniiritabelisse kirja Tamsalu 20:0 võit.

Tamsalu mäng sõltub paljuski sellest, kas nende liidrid on kohal. Viimati pidi vigastusega kõrvale jääma meeskonna kogenuim tegija Livar Liblik ning RLV Massive’ile jäädi alla koguni 53:117.

Kui 1JVBr tuleb kohale täiskoosseisus, läheb Tamsalul nende vastu väga raskeks, kodumeeskonna võit oleks suur üllatus.

13.01 17:00 Simuna SK – Tamsalu/JaKon Ehitus
Mängunädalale tõmmatakse joon alla Simunas, kui laupäeval lähevad vastamisi kohalik Simuna SK ja Tamsalu. Meeskonnad on sel hooajal juba kaks mängu pidanud ning saldo on 1:1 – karikavõistluste avaringis võitis Tamsalu kodusaalis 73:58, kuid Simunas jäädi vastasele alla lausa 56:105.

Tamsalul on neljast mängust kirjas üks võit, Simuna meeskonnal on viiest mängust kaks võitu. Simunas on kodusaalis ohtlik vastane kõigile meeskondadele, eriti head minekut näidatakse koduseinte toel just kaugviske joone tagant. Kui Tamsalu laseb Simuna kiiretel tagamängijatel jooksma ja viskama hakata, on hooaja teist võitu raske loota.