Raigo Pärs

Meie toidukaubad alistas lõpusekundite trilleris Tööriistamarketi

Esiliigas pakkusid pealtvaatajatele tõelise põnevusetenduse Rakvere Tööriistamarket ja “meie toidukaubad”. Lõpusekundite trilleris suutis magusa võidu võtta võõrsil mänginud “meie toidukaubad”, kelle võidupunktid läksid kirja skooriga 80:79.

Mängu alustas paremini Rakvere Tööriistamarket, kes 10:5 juhtima asus. Külalised jõudsid korraks vaid kahe punkti kaugusele, kuid teisele veerandile mindi siiski vastu Tööriistamarketi 22:17 eduseisul. Teisel veerandajal mänguseis korraks ka võrdsustus, kuid teise käigu sisse lükanud kodumeeskond suutis poolajavileks Rainis Nauri kaugvisete toel taas kaugemale pääseda – seisuks 45:38.

Kolmandal veerandajal jätkus Rakvere meeskonna hea hoog, ning perioodi keskpaigaks kasvatati vahe juba 13-punktiliseks (57:44). Külalised suutsid kaotusseisu siiski vähendada ja nii alustati otsustavat veerandaega seisul 63:57.

Kodumeeskonna kolmeks minutiks “kuivale” jätnud külalised tõid mängu pöörde 10:0 spurdiga, mille tulemusel 67:63 eduseis haarati. Ehmatusest kosunud Tööriistamarket suutis mängu siiski oma kontrolli alla saada ning eelviimasel minutil juhiti viie punktiga (77:72). Viimane sõna jäi siiski külalistele, kes Ain Satsi ja Raigo Pärsi korvidest viimasel minutil 80:77 ette pääsesid. Tööriistamarketil oli veel võimalus kaugviskega seis viigistada, kuid tabati hoopis kahepunktivise ning lõppskoor 80:79 tähistas “meie toidukaubad” võitu.

Võitjate suurimad skooritegijad olid Raigo Pärs 26 ning Rainer Talpas 22 punktiga. Kaotajate resultatiivsemaks kerkis Rainis Naur 28 punktiga.

“Meie toidukaubad” jagab 7 võidu ja 7 kaotusega Simuna Ivaxiga 7.-8. kohta. Rakvere Tööriistamarket on kogunud 6 võitu ja 10 kaotust, millega ollakse hetkel 9. kohal, ehk esimene meeskond, kes kohamängudele ei pääse.