Lääne-Virumaa 3×3 meistrid selgusid Võsul

Laupäeval tulid Lääne-Virumaa 3×3 tänavakorvpalli meistriks Väike-Maarja Päästekooli mängumehed

Kuuma ilma jätkudes, Võsu rannas, mängiti laupäeval 17. juunil välja  maakonna meistritiitel 3×3 tänavakossus. Finaalpäevaks oli end mängima reganud üheksa meeskonda, kellest kohale tuli kaheksa. Varasemalt etappide reitingupunktide alusel said alagrupid järgmised: A-alagrupis mängisid Päästekool, NGU, ja RSK sPORTKUNA; B-alagrupis võtsid mõõtu Haljala NGU, Kullid ja viimasel minutil loobunud Lahemaa SK; C-alagrupis pidasid tulised matšid maha Aloha, RLV Massive ja alles registreerimise viimastel minutitel meeskonna ülessse andnud Golf (Kuna U-18 vanuserühma ei registreerinud piisavalt meeskondi said virumaa noored maakonnas kaasa lüüa). A-alagrupist läks täisedu kahe võiduga otse poolfinaali Päästekool ning teise meeskonnana tagas pääsu veerandfinaali RSKsPORTKUNDA, kes alistas NGU meeskonna tulemusega 13:9. B-alagrupis said mõlemad kohale tulnud meeskonnad edasi play offe mängima ja tulemusega 17:10 alistas NGU Haljala meeskond Kullid ja liikus samuti otse poolfinaali. Kullid jäid ootama omale C-alagrupist veerandfinaali vastast. Päeva üllatuspomm tuligi C-alagrupist, kus kolm meeskonda suutsid mängida võrdselt omale ühe võidu ja kaotuse ning surnud ringiga võitis alagrupi ALOHA +34, teise koha saavutas GOLF +33 ja eelmise aasta Eesti 3×3 amatöörsarja meister RLV Massive +30 pidi mänge jätkama kohtadel 5-8.

Veerandfinaalides läksid omavahel kokku noored Rakvere korvpallimehed ning Golf, kes suutis jälle uue ime korda saata, jättes Kullid ilma medalimängudest tulemusega 16:9. Teises veerandfinaalis käis tõsine andmine kuni lõpuvile kõlamiseni, mis märkis Aloha võitu RSKsPORTKUNA üle 17:16. Seega läksid poolfinaalis omavahel kokku Päästekool ja Golf ning NGU Haljala ja ALOHA. Esimeses poolfinaalis said Päästekooli mängumehed kiire algedu 12:2 ja tundus, et mäng ongi tehtud aga noored Golfi mängumehed arvasid teisiti ja surusid tugevasti edasi. Kuigi mänguaja lõppedes näitas tabloo 18:14 võitu Päästekoolile oli mängu noorte poolt küll ja veel.  Teine poolfinaal oli oma olemuselt üsna jõuline ning Aloha meeskond suutis siit välja tõmmata pikema õlekõrre ja liikus finaali tulemusega 19:10. NGU Haljala pidi leppima seekord pronksimatšiga.

Kolmanda – neljanda koha mängus suutsid oma head tuhhi realiseerida Golfi noored, kes lisaajal alistasid NGU Haljala 21:19. Pronksises meeskonnas mängisid: Gregor Rauman, Romet Ritari, Ralf Sats ja Tauri Veevo. Finaalis oli tunda, et Aloha mehed jätsid suure osa oma energiast poolfinaali ning eks lõpptulemus 22:9 Päästekoolile räägib enda eest. Hõbedases meeskonnas lõid seekord kaasa Karl-Peeter Kangur, Jaan Lorens, Jarlet Mägi ja Rando Kapralov. Maakonna meistritiitli viisid koju Väike-Maarja Päästekooli mängumehed, kes mängisid koosseisus Kristo Saage, Tõnis Peil, Georg Tambre ja Ivo Kitsing.

Lääne-Virumaa 3×3 tänavakorvpalli lõpptulemused: