Võidukarikas

Kes pääsevad Škoda Kossuliigas meistri- ja esiliigas play-offi!

Meistriliiga põhiturniiri lõpuni on jäänud vaid üks voor ning juba on selged kohad esimesest kuuendani. Ees on ootamas põnevad veerandfinaalid mõlemas liigas!

Enne viimast mängudenädalat meistriliigas on selged need meeskonnad kes pääsevad otse poolfinaali ning kes alustavad heitlust veeranfinaalides. Põhiturniiri võidu on endale taganud RLV Massive meeskond kes ootab endale vastast veerandfinaali paarist RSK Tarvas (põhiturniiri neljas) vs Reinar Halliku Korvpallikool/Vinni-Pajusti Gümnaasium (põhiturniiri viies).  Põhiturniiri teise koha saavutanud valitsev karikavõitja SKA/Päästekool ootab aga omale poolfinaali vastast veerandfinaali paarist 1JVBr vs Haljala NGU. Siin veerandfinaal paaris on teada ka juba esimesed mängud Haljala NGU kodumäng toimub 01.aprill algusega kell 15:00 uues vastavatud Haljala Spordihoones ning kordusmäng Tapa Spordihoones toimub 09. aprillil kell 18:30. Meeldetuletuseks veel korvpallisõbrale, et veerandfinaali võitja selgub süsteemis „kahest parem“ kokkuvõttes, kusjuures esimene mäng toimub madalama asetusega meeskonna koduväljakul. Poolfinaalides läheb põhiturniiri 1. meeskond vastamisi 4. ja 5. koha veerandfinaali võitjaga ning 2. meeskond 3. ja 6. koha veerandfinaali võitjaga. Poolfinaalid mängitakse 2 võiduni, kusjuures 1. ja vajadusel ka 3. mäng toimuvad kõrgema asetusega meeskonna koduväljakul. Veerandfinaalid peavad olema peetud hiljemalt 09.04.2023 (k.a), seega on oodata tuliseid lahinguid peale viimase vooru põhiturniiri mänge!

Esiliigas aga on sellel nädalavahetusel toimumas veel otsustavad kolm mängu, mis panevad paika põhiturniiri lõpliku paremusjärjestuse. Hetkel on põhiturniiri võitja veel lahtine selle otsustavad 26.03.2023 kell 13.00 Väike-Maarja Spordihoones mänguga Ilves Transport – RSK sPORTKUNDA, mängu võitja saab põhiturniiri võidu ja vastaseks veerandfinaalis põhiturniiri 8.koha saanud Alutaguse meeskonna.Mängu kaotaja läheb kokku, kas Lüganuse või Škoda Rakvere meeskonnaga. Kolmanda koha põhiturniiril on kindlustanud Simuna Spordiklubi ning nemad saavad endale vastase teada peale pühapäevast mängu Kadrina Karude ja Škoda Rakvere vahel, mis algab Kadrinas kell 18:00. Põhiturniiri kindel neljas koht on Sõmeru meeskonnal ja ka nemad peavad ootama tulemust peale pühapäevast Kadrina mängu. Seega kohad 5-7 selguvad peale viimaseid mänge ning siis selguvad ka lõplikud veeranfinaali paarid. Veerandfinaali pääsevad põhiturniiril 1.-8. koha saavutanud klubide meeskonnad ja mängud mängitakse alljärgnevatel põhimõtetel: põhiturniiri 1. asetus – põhiturniiri 8. asetus, põhiturniiri 4. asetus – põhiturniiri 5. asetus, põhiturniiri 2. asetus –põhiturniiri 7. asetus, põhiturniiri 3. asetus – põhiturniiri 6. asetus. Veerandfinaali võitja selgub süsteemis „kahest parem“ kokkuvõttes, kusjuures esimene mäng toimub madalama asetusega meeskonna koduväljakul, veerandfinaalid peavad olema peetud hiljemalt 09.04.2023 (k.a).