Karud naasevad Tamsalust raske võiduga

Meistriliiga nädala avalöögi tegid esmaspäeval Tamsalu/JaKon Ehitus ja Kadrina Karud. Viigilise avapoolaja järel suutis teisel poolajal oma paremuse maksma panna Kadrina meeskond, kes naaseb Tamsalust raske 78:75 võiduga.

Kadrina Karud
Kadrina Karud on võitnud 3 mängu järjest (foto: Ain Liiva)

Kiirelt 0:5 kaotusseisu jäänud Tamsalu meeskond haaras seejärel ohjad enda kätte ning tüüris avaperioodi enda kasuks 24:19. Suurepärast visketabavust näidanud kodumeeskonna dikteerimisel jätkus mäng ka teisel perioodil – mitmel korral kasvatati eduseis 10-punktiliseks. Kadrina meeskonda tabas teise veerandaja keskel ka valus kaotus, sest tõsise jalavigastusega pidi mängu pooleli jätma Uku Kams, vaid mõni rünnak hiljem vigastas hüppeliigest ka Madis Šumanov, kuid tema suutis siiski mängimist jätkata. Poolaja lõpus tehtud 10:1 spurdi toel suutsid Karud poolajaks seisu 44:44 viigistada.

Esimese poolaja lõpus kätte võidetud initsiatiivi ei loovutanud Karud ka kolmandal veerandajal ning asusid viimaseks veerandajaks 64:52 eduseisu. Turvaline edu püsis kuni kaheksanda minutini, mil Tamsalu meeskond alustas marulist tagaajamist. Seisult 77:65 jõudis kodumeeskond viimasel minutil kolme punkti kaugusele, kuid rohkemaks sel korral jaksu ei olnud.

Karude võidu peaarhitekt oli 26 punktiga Allan Ehte, Germo Veide lisas 16 punkti. Ühtlaselt skoori teinud Tamsalu meeskonna ridades jõudis kahekohalise punktiskoorini viis mängijat – Holden Sepp viskas 16, Kristjan Nurmsalu 14, Karel Eesmaa 13 ja Algis Liblik 13 ning Livar Liblik 10 punkti.