Karud lähevad korduskohtumisele 26-punktilises eduseisus

Meistriliiga veerandfinaali avakohtumises alistas Kadrina Karud võõrsil Lüganuse meeskonna 98:72. Kuna edasi pääseb kahe mängu kokkuvõttes, astusid Karud suure sammu poolfinaali suunas.

Kadrina meeskond midagi juhuse hooleks jätta ei tahtnu ning asusid viie minutiga 13:5 juhtima. Seejärel kosusid ka võõrustajad, kes tagasituleku krooniks veerandaja eelviimasel minutil omakorda 24:21 eduseisu haarasid. Teist veerandaega alustati Karude 25:24 juhtimisel ning punkt-punkti heitlus jätkus hetkeni, mil poolajavileni oli jäänud viis minutit. Seisult 40:38 lõpetasid Andres Sõbra hoolealused avapoolaja aga koguni 21:4 spurdiga, mille tulemusel poolajaks vahe 19-punktiliseks käristati (61:42).

Teisel poolajal kodumeeskond enam mängu tagasi pöörata ei suutnud – kolmanda veerandaja järel oli vahe kärisenud juba 85:58-le. Kuigi kohtumise lõpus vahe enam suuremaks ei läinud, on Karudel korduskohtumiseks ees turvaline 26-punktiline edu.

Võitjate parimaks kerkis 28 punktiga Gregory Clay Foster, Allan Ehte lisas 22 punkti. Lüganuse poolel vastas Erik Raud 27 punktiga.

Seeria teine mäng peetakse järgmisel pühapäeval 31. märtsil kell 17:00 Kadrina Spordikeskuses. Selle paari võitjat ootab poolfinaalis põhiturniiri teise koha meeskond 1JVBr.