Lüganuse

Karikavõistlustel algavad veerandfinaalid

Lääne–Virumaa karikavõistlustel korvpallis on hetkeseisuga selgunud kõik veerandfinaal paarid.

Tabeli ülemises pooles võitis RSK Tarvas kahel korral SK KNT tulemustega 86:54 ja  103:76 ning pääses kahe mängu kokkuvõttes 59 punktilise paremusega veerandfinaali. Seal on neid juba ees ootamas sarnaselt eelmisele aastale RLV Massive.Teises paaris lähevad vastamisi Võsu ja Škoda Rakvere. Kuigi Võsu meeskond kodus mängides kaotas avamängu tulemusega 61:70 suudeti korduskohtumine Rakvere Spordihoones Tööriistamarketi vastu võiduks vormistada. Paari teine mäng oli kolm veerandaega noorte kossupoiste kontrolli all, sest enne viimast mänguneljandiku juhtisid võõrustajad 59:56 ning näis, et kahe mängu kokkuvõttes on edu piisav. Nii aga ei arvanud Võsu mängumehed, kes suutsid viimasel veerandajal lisada oma kontosse 22 punkti ja hoidsid vastased 7 punkti peal, kokkuvõtteks võit Võsu meestele tulemusega 78:66 ja seega lõppresultaat  Rakvere Tööriistamarketi poolt vaadatuna 136:139 ja kolme punktilise paremusega liikus edasi veerandfinaali Võsu meeskond. Teise mängu tulemuslikumad olid Tööriistamarektil Kevin Kello ja Gregor Rauman vastavalt 18 ja 10 punktiga, vastatest tegid palju peavalu Jaan Lorens 20 punkti, Karel Osila 16 ja Rando Kapralov 15 silmaga.

Tabeli alumises pooles valmistas kergemat sorti üllatuse Sõmeru meeskond, kes ka korduskohtumises alistas 1JVBr meeskonna tulemusega 92:77 ja pääses veerandfinaali kahe mängu kokkuvõttes mäekõrguse ülekaaluga, tulemus 189:118. Korduskohtumise edukamad olid Sõmeru poolt vaadates Andres Saukas ja Kalju Pluutus j. vastavalt 23 ja 19 silma ning sõdupoiste punktisaagi eest hoolitsesid enim Kevin Rajasoo 19 punkti ja Karl Suurorg 17 punktiga.

Vastane Sõmerule tuli paarist Lüganuse – Järva-Jaani Gümnaasium/Peetri Kool. Kui esimene mäng oli Lüganusel üsna ühepoolne ja lõppes tulemusega 92:50 siis korduskohtumine Järva-Jaanis kulges juba pingelisemalt ning kodumeeskond võttis võideldes vastu kaotuse numbritega 70:91. Selle mängu tulemuslikumad olid Järva-Jaani poolt vaadatua Uku Pilv 31, Martin Bollverk 12 ja Raigo Ptrants 10 punktiga. Lüganuse meeskonna skoori kasvatasid Alois Tammearu 26 ja Taavi Anger 20 punktiga.

Viimases veerandfinaal paaris kohtuvad omavahel Simuna SK ja Väike-Maarja Päästekool.

Oodata on põnevaid lahinguid, püsige lainel ja hoidke ennast vajaliku infoga kursis https://virukorvpall.ee/