Ander Talu

Hooaja parimad mängijad on Ander Talu ja Andres Saukas!

Finaalpäeva eel on meil rõõm teatavaks teha Eesti Ööjooks Kossuliiga  2017/2018 hooaja parimad mängijad – meistriliigas Ander Talu ja esiliigas Andres Saukas! Hooaja parimatele on spordi- ja vabaajarõivaste internetipood Ballzy auhinnaks pannud kinkekoti, mis sisaldab 100 euro väärtuses erinevat korvpallivarustust.

Meistriliigas valiti parimaks mängijaks RSK Tarvas I meeskonna liider Ander Talu. Kuigi Tarva ridades on mitmeid nimekaid pika kõrgliiga kogemusega mängijaid, oli just Talu sel hooajal meeskonna veduriks. Mitmekülgse mängumehe sooritused läksid hooaja käigus tõusvas joones. Hooaja keskmiseks punktisaagiks kujunes 19,7, kõige säravam purakas pärineb teisest poolfinaalist Kadrina Karude vastu, kus ta tabas koguni 10 kaugviset ja viskas 43 punkti.

Esiliiga hooaja parima mängija tiitli võitis veenva ülekaaluga Ekonet Eesti mängija Andres Saukas. ​Saukas on teinud suurepärase hooaja – ta on ainus esiliiga mängija, kes on sel hooajal kuu parimaks valitud kahel kuul. Kuu parimaks valiti ta veebruaris ja märtsis, sest just tema resultatiivne ja otsustav tegutsemine viis Ekonet Eesti põhiturniiri võitjaks. Saukase hooaja keskmiseks kujunes 24 punkti mängus, säravaim sooritus leidis aset SK Aaspere vastu, kus ta vastaseid 50 punktiga kostitas.

Andres Saukas
Esiliiga hooaja parim mängija on Andres Saukas (foto: Ain Liiva)

Hooaja parima mängija valimisel tegid eelvaliku ära Eesti Ööjooks Kossuliiga korraldajad ning lõplik sõna oli meeskondade esindajatel, kelle häälte põhjal parimad selgusid.