Esiliiga põhiturniir päädis põnevalt

Lääne-Virumaa Kossuliiga esiliiga põhiturniiril on jäänud veel küll pidada vaid käputäis mänge, kuid tabeliseisu osas neil enam suurt kaalu pole.

Põhiturniiri järel jätkavad heitlust medalitele kuus paremat meeskonda, kellest mõned pidasid võitlust kohamängudele pääsemiseks kuni viimase hetkeni.

Enim kõneainet pakkus Spordiklubi Rakke, kes saatis korda lausa imetegusid, et tõusta viimasele, kuuendale kohale, mis oleks andnud pääsu play-off mängudele. Esmalt sooritati tõeline vägitegu, kui skooriga 75:68 alistati põhiturniiri võitja Ilves Transport (Veiko Kabral 17, Ergo Sildmets 15 – Marten Seepter 15).

Marten Seepter
Marten Seepter ei suutnud Ilves Transporti kaotusest päästa

Et lähirivaal Rakvere Tööriistamarket seitsmendale kohale tõugata ja ise veerandfinaali pääseda, tuli Rakke meeskonnal seejärel üle mängida ka teine kõva pähkel – Hulja. Selle ülesande muutis raskemaks aga tõik, et ka Hulja vajas võitu, kindlustamaks põhiturniiri teist, otsepääsu poolfinaali andvat kohta.

Veel kohtumise avapoolaja lõppedes oli skoor mõlemale poolele paljulubav (Hulja juhtis 32:25), kuid kolmandal veerandajal viskas alles 15-aastane Kristo Tammiksaar koguni 14 punkti ja vedas kadrinlased otsustavalt eest.

SK Rakke mängijate võidutahe oli küll suur, kuid rohked möödavisked korvi alt ja kehvalt realiseeritud vabavisked (30/14) andsid märku sellest, et meeste närvid ei pidanud pingele lõpuni vastu ja 86:55 kaotus tõmbas nende põnevale hooajale paraku joone alla.

Võitjate skoor jagunes väga ühtlaselt: Mardo Mäeots viskas 18, Andres Saukas ja pikalt vigastuspausilt naasnud Rainer Talpas võrdselt 15 ning Tammiksaar 14 punkti. Rakke parim oli Raigo Birnbaum 15 punktiga.

Kristo Tammiksaar
Alles 15-aastane Kristo Tammiksaar viskas ühe veerandajaga 14 punkti ja vedas Hulja võidule

Hulja meeskonna asemel lootis küll põhiturniiri teise koha napsata valitsev meister SK KNT, kuid Kadrina valla meeste paremus omavahelistes mängudes (Hulja võitis kodus 83:66 ja kaotas nädala eest võõrsil 70:77) annab turniiritabelis võrdsete võitude korral paremuse just neile.

Kundalaste parimana tõi kahe kange duellis Toomas Hain 22 punkti, Hulja poolelt vastas nende selle hooaja vaieldamatult üks vajalikumaid lülisid Andres Saukas 23 punktiga.

SK KNT saab endale veerandfinaalis vastaseks Rakvere Tööriistamarketi. Et põhiturniiri viimases voorus mindi kolmapäeva õhtul omavahel vastamisi, võib seda mängu pidada play-off’i eelvaatuseks. Uudise kirjutamise hetkel ei olnud see kohtumine veel lõppenud.

Põhiturniiri viienda koha kindlustas endale 84:64 võiduga Simuna Ivaxi üle Sõmeru meeskond. Hüvasse hoogu sattunud Kristjan Kruusimaa viskas Sõmeru kasuks 24 punkti Ivaxi „veduritest“ vastas Eerik Sillamaa 22 ja Erkki Sillamaa 21 punktiga.

Sõmeru vastaseks veerandfinaalis on põhiturniiri neljas meeskond Tamsalu/JaKon Ehitus, kes pidi viimati kõvasti vaeva nägema SK Aaspere alistamisega. Väga tasavägiselt kulgenud kohtumises suutis Tamsalu lõpuks siiski 84:82 endale kallutada. Aaspere kaotuse muutis kibedamaks tõsiasi, et mööda visati koguni 20 vabaviset (44/24).

Tamsalu resultatiivseim oli 21 punktiga Karel Eesmaa, Aaspere meeskonda ei päästnud ka Aivo Aru 22 ning Veiko Vahtramäe 19 punkti.