Ekonet Eesti võitis ja mängib finaalis!

Eile pidasid otsustava kolmanda poolfinaalmängu Ekonet Eesti ja SK KNT. Tervet mängu kontrollinud Ekonet võitis kodupubliku silme ees 90:78 ja jõudis mitme hooaja järel taas finaali.

Rainer Talpas
Rainer Talpas viskas otsustavas mängus 26 punkti (foto: Ain Liiva)

Kodumeeskond asus esimese veerandaja keskpaigaks 14:7 juhtima ja võitis esimese veerandaja 31:26. Esimese poolaja eelviimaseks minutiks kasvatati edu juba 51:36-le, Kunda meeskonda hoidis aga elus Sten Pobbul, kelle kahe tabava kaugviske järel mindi puhkama seisul 51:42.

Teise poolaja algus tõi kohtumisse põnevust, sest külalised viskasid kolme minutiga 9 vastuseta punkti ja viigistasid seisu 51:51-le. Pidu jäi aga üürikeseks, sest kolmanda veerandaja lõpuks pääses Ekonet taas turvaliselt eest.

Viimasel perioodil kundalased enam ohtlikuks ei saanudki, vahe püsis kahekohalisena ning lõpuvile tähistas kodumeeskonna 90:78 võitu ja finaalipääsu.

Ekoneti võidu võti seisnes väga meeskondlikus tegutsemises, sest koguni viis mängijat jõudis kahekohalise punktiskoorini. Suurima panuse võitu andis Rainer Talpas, kes viskas 26 punkti. Kahe aasta järel finaalist välja jäänud SK KNT parimad olid Kert Vergi 19 ja Sten Pobbul 14 punktiga.

SK KNT astub 5. mail Rakvere Spordikeskuses toimuval Eesti Ööjooks Kossuliiga finaalpäeval väljakule kell 12 algavad pronksimängus, kus vastaseks on Sõmeru. Ekonet Eesti kohtub kell 14 algavas finaalis Ilves Transpordiga.