Andres Saukas

EELVAADE: kas Sõmeru võtab Ilves Transpordi vastu revanši?

Esiliiga esimene poolfinaal on mulluse kordusetendus, kui vastamisi lähevad põhiturniiri 2. koha meeskond Sõmeru ning 6. asetusega Ilves Transport.

Sõmeru alistas veerandfinaali kahes mängus põhiturniiri seitsmenda koha meeskonna SK KNT – võõrsil kujunesid võidunumbriteks 87:76 ning kodusaalis 76:65.

Ilves Transport suutis aga välja lülitada endast kõrgema asetusega Simuna Ivaxi (3.), kellest kodusaalis oldi üle 76:73 ning võõrsil 79:66.

Kui eelmistel hooaegadel on Ilves Transport osutunud Sõmeru jaoks väga ebamugavaks vastaseks (samad meeskonnad kohtusid poolfinaalis ka mullu, siis osutus 2:0 seeriavõiduga paremaks Väike-Maarja meeskond), siis sel hooajal jäid põhiturniiril mängud 2:0 Sõmeru kasuks. Detsembris Väike-Maarjas peetud kohtumises võttis Sõmeru seejuures koguni 32-punktilise 89:57 võidu, teises ringis kujunesid võidunumbriteks 71:65.

Sõmeru meeskond on end sel hooajal näidanud väga ühtse löögirusikana. Nende hea mehitatus sai taaskord kinnitust ka veerandfinaalis, kui Kunda meeskonna vastu kogus mõlemas mängus koguni viis mängijat kahekohalise punktiskoori.

Ilves Transpordi liidriks on play-off mängudes oodatult kerkinud kogenud Sven Pugonen, kes Simuna Ivaxi vastu viskas kahes mängus keskmiselt 28,5 punkti. Sõmeru alistamiseks vajab ta aga kindlasti ka teiste kaaslaste senisest suuremat tuge.

Sven Pugonen
Sven “Pux” Pugonen (foto: Ain Liiva)

Kahe võiduni mängitavas poolfinaalis toimub esimene mäng neljapäeval, 11. aprillil kell 19:00 Sõmeru Põhikooli võimlas, teine kohtumine Väike-Maarjas (aeg veel lahtine) ning vajadusel kolmas mäng taas Sõmerul.

Lääne-Virumaa Kossuliiga finaalpäev toimub laupäeval, 27. aprillil Rakvere Spordikeskuses.

Alusta vestlust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.