Erik Kaasik

9 uue mängijaga Vinni Tammed alistas lisaaja viimastel sekunditel JaKon Ehituse!

9 uue mängijaga Vinni Tammed teenis teise ringi avalahingus ülimagusa lisaaja võidu, alistades võõrsil 103:101 JaKon Ehitus/Tapa.

Kohtumise eel sai Vinni meeskond kõva täiendust, sest RSK Tarvase 9 noormängijat liikusid Rakvere Tööriistamarketist nende koosseisu. “Osa meie noortest on nagunii Vinni vallaga seotud. Tähtis on ka asjaolu, et Vinni vald toetab oma meeskonda igati kulude katmisel ja panustab noortesse. Kõige olulisem põhjus selliseks muutuseks on aga see, et Vinni Tammed leiavad võimaluse kaasata meeskonna juurde ka treeneri. See on väga oluline, kuna neid on vaja veel mängima õpetada. Vinni Tammede sõpruskond võib käia niisama lõbu pärast koos, kuid noortel on vaja, et sellest midagi ka külge jääks,” tõi RSK Tarva eestvedaja Arnu Lippasaar välja põhjused, miks teise ringi eel oma järelkasv ühest meeskonnast teise üle viidi.

Mängu alustas paremini kodumeeskond, asudes seitsmendaks minutiks 21:11 juhtima. Esimese veerandaja lõpuks suutsid külalised kaotusseisu siiski 30:27-le vähendada. JaKon Ehitus suutis mängu kontrollida ka teisel veerandajal, mil suurim vahe oli 41:33. Külaliste 8:0 spurt perioodi keskpaigas tõi aga tabloole viigi 41:41 ning kodumeeskonna 55:54 eduseisul mindi pikemale puhkepausile.

Teist poolaega alustas paremini Vinni meeskond, kes viskas kahe minutiga 12 punkti võõrustajate 4 vastu, mis nad 66:59 juhtima viis. Hetkelisest peataolekust kosunud kodumeeskond vastas sellele omakorda kiire 12:0 spurdiga ning kallutas jõuvahekorra taas enda kasuks (71:66). Otsustavaks vaatuseks võtsid Tammed aga taas lähemale – normaalaja viimane vaatus algas seisult 78:77.

Neljanda veerandaja algus õnnestus taas paremini külalistel, kes 86:81 eduseisu haarasid. Kodumeeskonda hoidis mängus Karel Eesmaa, kelle 8 punkti toel seis 88:88 viigini jõudis. Kaks minutit enne normaalaja lõppu näitas tabloo JaKon Ehituse 93:90 eduseisu, kuid Erik Kaasiku viimase minuti kolm tabavat vabaviset viisid kohtumise lisaajale.

Tuliselt ja mõlemapoolsete võimalustega lisaajal haaras initsiatiivi Vinni Tammed, kuid minut enne lõppu asus kodumeeskond kaugviske järel 101:99 juhtima. Sarnaselt normaalajale jäi viimane sõna taas külalistele – Karl-Gustav Kello tabamus tõi tabloole viigi ning Dmitri Savtsovi korv tähistas Vinni Tammede ülimagusat võitu.

Võitjate parimaks kerkis 33 punktiga Erik Kaasik, Arvan-Johannes Lippasaar toetas teda 17 punktiga. JaKon Ehituse poolel vastasid Karel Eesmaa 29 ning Livar Liblik 17 punktiga.

Karel Eesmaa
Karel Eesmaa 29 punkti ei suutnud JaKon Ehitust kaotusest päästa (foto: Ain Liiva)

Tugevnenud koosseisuga üheks tiitlipretendendiks kerkinud Vinni Tammed on kogunud 7 võitu ja 4 kaotust, mis annab hetkel turniiritabelis teise koha. Kaks järjestikkust ülinappi kaotust teeninud JaKon Ehitus/Tapa meeskonnal on kirjas 6 võitu ja 5 kaotust, millega paiknetakse neljandal tabelireal.