Spalding TF-1000

Kossuliigas käimas põhiturniir ja selgunud karikavõistluste veerandfinaal paarid

Meistrivõistluste põhiturniiri mängud algasid ja karikamängudel on selgunud veerandfinalistid!

Septembrikuu lõpuga algasid Škoda Kossuliiga põhiturniiri mängud. Hooajast võtab osa kümme meeskonda: Kadrina Karud, Kk Hito/Suurköögid, Lüganuse, Meie/Sõmeru, RSKsPORTKUNDA, Simuna SK, Sisekaitseakadeemia, Škoda/Taitokatto, Tapa Linna KK ja uue tulijana SPADEMATRON/Vinni Tammed. Kaks vooru on põhiturniirist mängitud ja kaotusekibedust pole veel tunda saanud neli meeskonda, tabeliseis järgnev: https://virukorvpall.ee/turniiritabel/esiliiga-2/

Kossuliigas mängitakse turniirisüsteemis kaks ringi ,põhimõttel üks kohtumine kodu- ja üks vastase väljakul. Play-off’i pääsevad otse 6 paremat meeskonda. Veerandfinaali pääsevad põhiturniiril 1-6. koha saavutanud klubide meeskonnad ning play-in süsteemist: 7-10 lisandub kaks meeskonda, kes jääb 7-ks ja 8-ks. Play-in süsteemis kohtuvad põhiturniiri 10 vs 7 ja 8 vs 9 koha meeskonnad, kes selgitavad kodus võõrsil süsteemis kahe mängu kokkuvõttes parema. 10 vs 7 mängivad põhiturniiri seitsmenda asetuse ja 8 vs 9 selgitavad 8 asetuse. Kaotajad selgitavad põhiturniiri 9 ja 10 koha omaniku samuti kodus-võõrsil põhimõttel.

Veerandfinaali mängud mängitakse alljärgnevatel põhimõtetel:

põhiturniiri 1. asetus – põhiturniiri 8. asetus (A – mäng);

põhiturniiri 4. asetus – põhiturniiri 5. asetus (B – mäng);

põhiturniiri 2. asetus –põhiturniiri 7. asetus; (C – mäng);

põhiturniiri 3. asetus – põhiturniiri 6. asetus. (D – mäng).

Veerandfinaali võitja selgub süsteemis „kahest parem“ kokkuvõttes, kusjuures esimene mäng toimub madalama asetusega meeskonna koduväljakul.

Poolfinaalpaarides kohtuvad veerandfinaalpaaride võitjad alljärgnevatel põhimõtetel:

mäng E) play-offi A mängu võitja – play-offi B mängu võitja;

mäng F) play-offi C mängu võitja – play-offi D mängu võitja.

Poolfinaalid mängitakse 2 võiduni, kusjuures 1. ja vajadusel ka 3. mäng toimuvad kõrgema asetusega meeskonna koduväljakul.

Finaalpäevale pääsevad 4. paremat meeskonda. Rakvere Spordihallis toimuval finaalpäeval selgitavad poolfinaalide võitjad meistri ja poolfinaalide kaotajad 3. koha omaniku ühe mängu põhjal.

Škoda Kossuliiga karikavõistlustel on mängitud esimesed mängud ja välja on selgitatud veeranfinaalide paarid. Samuti on selgunud juba esimene poolfinalist. Veerandfinaalide paarid järgnevad Lüganuse vs Sisekaitseakadeemia, Team Kaitsevägi vs Tapa Linna KK – siin väljus võitjana ja liikus poolfinaali kahe kindla võiduga Team Kaitsevägi. Tabeli alumised veerandfinaalide paarid on RLV Massive vs SPADEMATRON/Vinni Tammed – nende esimene mäng toimub Vinni Spordihoones 27.10 kell 18:30 ja teine veerandfinaali paar Kadrina Karud vs Simuna SK. Karikavõistluste tabel leitav siit: https://virukorvpall.ee/karikavoistlused/. 2024. aasta karikavõitja selgub 21.12.2024 kell 15.00 Tapa Spordihoones!