Škoda Kossuliiga esiliiga meister on Lüganuse

Esiliiga 2023/2024 hooaja meistriks krooniti Lüganuse meeskond, kes alistas finaalmängus Sõmeru tulemusega 86:72

Finaalis said paremini mängu alguses minema Sõmeru mehed, kes mängu neljandaks minutiks juhtisid 8:2. Mänu 9 minutil särasid tablool aga lausa 16:4 edunumbrid Sõmerule, kes oli tugeva häälestudega mängule tulnud. Esimene veerandaeg seega selgelt Sõmerule seisuga 18:6. Teisel veerandil tegid peale puhkepausi Lüganuse mehed nende treeneri Priit Sternhofi juhendamisel jõulise tagasituleku ning teise veerandi lõpus särasid poolajaks Lüganuse poolt vaadatuna edunumbrid 40:31, veerandaeg võideti koguni 34:13. Kolmas veerand aga võrdsete heitlus jätkus ning enne viimast mänguneljandiku olid Lüganuse edunumbrid 59:54. Viimase veerandi neljandal minutil särasid tablool viiginumbrid 65:65, kuid siis tegid Lüganuse mehed veelkord spurdi 14:0 ja sellega oligi mäng otsustatud lõppskoor nende poolt vaadatuna 86:72 ja kuldmedalid kuulusidki Lüganusele. Mängu statistikat silmates leiame sealt mõned faktid mida välja tuua kolmeseid tabasid Lüganuse mehed 31/13 ca 42% tabavusega vs Sõmeru 31/9, 29% tabavus. Vabavisetel olid Lüganuse mehed kindlalt paremad tabades neid 20/17, 85% vs Sõmeru 19/11, 58%. Suurimad skoorijad Lüganuse poolelt, finaali MVP-ks tunnistatud, Meiko Lindeberg 32 punkti s.h. kolmesed 6/4, vabavisked 8/8. Erik Raud lisas võitjatele 19 ning Tanel Maalma 12 silma. Sõmeru meeskonnas hoolitses enim skoori eest Asko Meiner 19 ning Kerdo Kullamäe  17 punktiga.

Pronksimäng kulges suureskooriliselt ning mängu alustas kindlamalt Haljala NGU meeskond võites veerandaja tulemusega 28:20 ning juhtis poolajavileks seisuga 49:40. Sarnaselt teisele veerandile hoidis Haljala NGU meeskond kolmanda veerandi lõpuks edu ning enne mängu viimast neljandiku juhiti 74:64. Viimasel neljandal veerandil näitas oma sisu RSK sPORTKUNDA meeskond, kes enne mängu viimast minutit ka juhtohjad haarata suutis seisuga 87:85, kuid seejärel eksiti palli ületoomisel ning lõputrilleris suutsid Haljala NGU mehed hoida mängu endale tulemusega 93:91. Haljala tulemuslikud olid vennad Sillamaad, kes mõlemad rassisid väljakul 40 minutit ja panustasid skoori enim, Erkki 32       ( tunnistati ka aprillikuu ja kogu hooaja esiliiga parimaks mängijaks) ja Eerik 20 silma. Kaotajatest oli täna täpseim Rauno Saar 29 punktiga.

Esiliiga pronksimeeskond Haljala NGU

Esiliiga 4-koha meeskond RSK sPORTKUNDA

Esiliiga finaali statistika: FIBA Box Score Lüg vs Sõm 03 May

Esiliiga pronksimängu statistika: FIBA Box Score kun vs NGU 03 May

Meistriliiga pronksimäng juba homme laupäeval 04.mail kell 16:00 KK Hito vs Škoda Rakvere ning hooaja kõige tähtsama finaali algus on kell 18:00, kus vastamisi lähevad kaks Väike-Maarja valla meeskonda Simuna SK vs SKA/Päästekool.

Seega kõik sammud Rakvere Spordihoonesse!

NB! mängude vaheaegadel toimuvad pealtvaatajatele auhinnamängud ning laupäeval finaali vaheaajal läheb loosi uus täisvarustuses nelikveoline Škoda Kodiaq kasutusõigus üheks nädalavahetuseks

Täname ka meie toetajaid: Skoda Rakvere, Fifaa AS ja Lääne-Virumaa Spordiliit