Andres Sõber

Karud lähevad Andres Sõbra juhendamisel tiitlijahile

Jätkame hooajaeelsete intervjuudega ning sel korral on luubi all Kadrina Karud. Viimastel hooaegadel Lääne-Virumaa Kossuliigas nelja parema hulka jõudnud Karud lähevad uuele hooajale vastu uue peatreeneri käe all – võistkonda asus juhendama ei keegi muu kui koloriitne Andres Sõber isiklikult.

Meeskonna tegemiste ja eesmärkide kohta uurisime lähemalt Kadrina meeskonna eestvedajalt Raivo Tribuntsovilt.

Tulite tunamullu Lääne-Virumaa Kossuliiga võitjaks, kuid eelmisel hooajal jäi medalitest napilt puudu. Kas Kossuliiga hooaeg oli teie jaoks kokkuvõttes siiski õnnestumine või olid eesmärgid suuremad?

Eesmärk oli võita medal või mängida finaalis. Tänu Lääne-Virumaa Kossuliigale tegid noored A-klassis kõva hooaja ja see ju ongi meie tegelik eesmärk. Kevadel hakkasime poolfinaalis ka RSK Tarvale korralikult vastu. Kossuliiga on noortele hea koht tasemel mängude saamiseks. Kokkuvõttes oli korralik tulemus, kus üks täiendas teist.

Kas uuel hooajal jätkate Kossuliigas suures plaanis sama koosseisuga või on tulemas ka muudatusi?

Uus hooaeg tuleb huvitav ja koosseisus on juba muudatusi – meie uus peatreener on Andres Sõber.

Mängijatest toome kindlasti pildile uusi noori. Kevadisel finaalpäeval Lennuässa tiitli võitnud Hugo-Martin Tomingult ootan esiletõusu. Abijõudu otsime just korvi alla, siis on noortel kindlam tunne!

Kuidas Kadrina Karude mängijad ennast suvel vormis hoiavad ning millal algasid ühised treeningud uueks hooajaks

Noortega puhkame ainult juunis. Juulis tegime 2 korda nädalas trenni pluss meil oli laager Porkunis. Augustis oli turniir ja trennid 4 korda nädalas, täistrall algas koos koolikellaga. Meil on kõik mehed üsna sportlikud ja treenivad ka iseseisvalt päris usinasti.

Mida ootate Lääne-Virumaa Kossuliiga uuelt hooajalt ning kas seate endale ka mingid eesmärgid?

Tase on väga hea ja meile sobis eelmise aasta liiga süsteem väga, sest testturniiril sai kõiki poisse proovida. Uuelt hooajalt ootan rohkelt publikut saali, sest on mida vaadata!

Eesmärk ongi, et nii noored kui rahvas naudiks. Palju võite ootan muidugi ka! Oleks tore, kui Tamsalu saaks juurde oma noortevõistkonna, sest Allan Ehte teeb seal head tööd. Sellistele kohtadele peab palju tähelepanu suunama. Kahju, et Rakvere Spordikool/Tarvas loobus noorte võistkonnaga liigas osalemast. See liiga on just noorte kontrollmängudeks super kasvulava – saad juba maakonnas tugevaks, hiljem on aega ringisõitmiseks!

Kadrina Karud osaleb aastase vaheaja järel taas ka Eesti korvpalli meistrivõistluste teises liigas. Kui kõrgele seal omale eelolevaks hooajaks lati seadnud olete?

Eesmärk on ikka võita kõik, mis võimalik. Annan muidugi samas endale aru ,et osadel poistel on vaja mängida kolme liigat vaja – U18, Lääne-Virumaa Kossuliiga, Saku II liiga. Ja noh, eks peame arvestama ka sellega, et kogenumad mehed, kes meil abis käivad, teevad päeval 8 tundi tööd.

Seega, koormused on vahel sama suured kui proffidel. Poistel on kool, mis on nende põhitöö ja 5 poissi lõpetavad gümnaasiumi. Aga – kes teeb, see jõuab!

Kes mängivad kevadel Lääne-Virumaa Kossuliiga meistriliiga finaalis?

Kadrina Karud on üks finalist, aga teise meeskonna jätan hetkel ütlemata.

Start a Conversation

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.