VEERANDFINAAL: Tamsalu/JaKon Ehitus – Sõmeru

Lääne-Virumaa Kossuliigas on põnev põhiturniir selja taga ning veelgi huvitavam play-off algamas. Teise veerandfinaalpaarina vaatleme Tamsalu/JaKon Ehituse ning Sõmeru meeskonna vastasseisu.

Põhiturniiri kaks esimest meeskonda (Ilves Transport ja Hulja) pääsesid otse poolfinaali, 3.-6. koha meeskonnad selgitavad nelja parema hulka pääsejad veerandfinaalis. Edasi pääseb parem meeskond kahe mängu kokkuvõttes.

Mulluse hooaja pronksimeeskond Tamsalu/JaKon Ehitus saavutas põhiturniiril 11 võidu ja 7 kaotusega neljanda kohta, Sõmeru meeskond platseerus 9 võidu ja 9 kaotusega nende järel viiendaks.

Põhiturniiri omavaheliste mängude saldo jäi 2:0 Tamsalu kasuks – sügisel Sõmerus peetud mäng võideti 88:70 ning teises ringis kodus napilt 79:78.

Tamsalu meeskonna liider on Karel Eesmaa, kes viskab keskmiselt 18 punkti mängust. Põhitegijate hulka kuuluvad lisaks veel kaugviskemasin Arlen Liivak, kogenud ääremängija Holden Sepp, Kristjan Nurmsalu ning Tauno Pukk. Hooaja viimastes mängudes on kaasa löönud ka keskmängija Eiko Laine. Tema lisandumine on meeskonnale väga oluline, saab näha, kas mees ka play-off mängudeks omadele appi tuleb.

Karel Eesmaa
Andri Metsaru
Andri Metsaru on üks Sõmeru meeskonna liidreid (foto: basket.ee)

Sõmeru meeskond on hooaja edenedes muutunud stabiilsemaks ning koosseisu on täiendatud mitme olulise tegijaga. Selle meeskonna potentsiaal on kindlasti oluliselt suurem kui põhiturniiri põhjal eeldada võiks. Võistkonna nimekirjast leiab mitmeid tegijaid, kes heal päeval on võimelised „paugutama“ 30-punktilisi mänge.

Kõige nimekam tegija on Andri Metsaru, kes aastaid ka Rakvere Tarvase meeskonna hingekirjas olnud. Lisame siia juurde veel Rainer Pastimäe ja Madis Kerge (põhiturniiri viimases kohtumises vastavalt 26 ja 30 punkti), 18-aastase Kristjan Kruusimaa ning Tarvo Seljamäe ja saame väga löögijõulise viisiku. Lisaks lisati põhiturniiri lõpus koosseisu Asko Meiner, kes seda mitmekülgset ansamblit veelgi täiendab.

Kui põhiturniiri põhjal võiks kergeks soosikuks pidada Tamsalu meeskonda, siis tegelikkuses on šansid edasipääsemiseks 50:50. Tamsalu kasuks võib ehk rääkida see, et seitsmest kaotusest kuus teeniti esikolmiku meeskondade vastu ning ainus vääratus tuli Rakvere Tööriistamarketiga, kuid play-off on midagi muud ning Sõmeru on kindlasti täis tahtmist tõestada, et väärivad kohta esinelikus.

Veerandfinaalis toimub esimene kohtumine madalama asetusega meeskonna kodusaalis. Peaks Sõmeru teisipäeval 28. märtsil kell 19 kodusaalis algava avakohtumise võitma, läheb selles seerias erakordselt põnevaks. Edasipääseja selgub reedel 31. märtsil kell 20:00 Tamsalus peetavas korduskohtumises.

Selle veerandfinaali võitja läheb poolfinaalis vastamisi suurfavoriit Ilves Transpordiga, kes võitis põhiturniiri ning alistas vastased keskmiselt 26 punktiga.