Pronksiste medalitega naasevad koju 1JVBr ja RSK sPORTKUNDA

Škoda Kossuliigas selgusid meistri- ja esiliigas pronksmedalite omanikud

Täna õhtul rullusid Rakvere Spordihoones lahti Škoda Kossuliiga esi ja meistriliiga pronksmedali mängud. 250 pealtvaataja ees tulid esmalt platsile esiliiga pronksiheitluses RSK sPORTKUNDA ja Simuna Spordiklubi. Mäng algas võrdsete heitluses ning esimene veerand lõppes tulemusega 18:19 Simunale. Poolajaks suutis RSK sPORTKUNDA saavutada napi edu ning pikemale pausile mindi Kunda juhtimisel 44:40. Poolajalt naasid teravamalt Simuna Spordiklubi mehed ning kolmanda veerandaja kaheksandal minutil juhiti juba 12 punktiga, kuid kolmanda veerandaja lõpuks suutsid Kunda mehed vahe siiski väiksemaks mängida. Neljas veerandaeg algas seisult 66:72 Simuna Spordiklubile. Neljandal veerandajal mängis RSK sPORTKUNDA meeskondlikumalt ning 26:14 veerandaja võiduga suudeti võtta Škoda Kossuliiga esiliiga kolmas koht lõpptulemusega 92:86, täpsem statistika leitav siit: FIBA Box Score kun vs sim 05 mai. Mängu parimaks tunnistati Markus Mikenberg. Piiludes statistikasse sisse näeme, et lauavõitluse võitis Kunda meeskond tulemusega 64:52. Visketabavused olid meeskondadel suhteliselt võrdsed RSK sPORTKUNDA 36,1% ja Simunal 34,5%, skoori eest kandsid Kundal enim hoolt Marko Kuhi 23 ja Markus Mikenberg 21 punktiga. Kaotajaid ei aidanud ka Ander Talu 41 silma!

Kõrgemal meistriliigas jooksid väljakule kolmanda koha omanikku selgitama 1JVBr ja RSK Tarvas. Sarnaselt eelmisele mängule kulges ka siin võrdesete võitlust poolajani. Esimese veerandaja suutsid võita RSK Tarva mehed seisuga 26:25 aga poolajaks suutsid Tapa ajateenijad saavutada edu numbritega  53:48. Kuid poolajapausilt tulles panid 1JVBr mägijad sisse hoopis teise käigu ning kolmanda veerandaja lõpuks juhiti juba 85:59. Mängu lõpp vormistati tulemusega 105: 71, statistika leitav siit: FIBA Box Score jvb vs TAR 05 mai. Statistikast on aga näha, et lauavõitluse võitis 1JVBr meeskond ülekaalukalt 67:42, visketabavuses oldi samuti kindlamad 42,2% Tarva 31,9% vastu. Skoori eest hoolitsesid ajateenijate poolt Kardo Kilk 22, Marcus Merimaa 18 ja Tambet Pärismaa 16 punktiga. Lisaks võttis Tambet maha 16 lauapalli ja premeeriti 32 efektiivsuspunktiga  mängu parimaks. Kaotajate parim oli Kevin Kello 23 punktiga.

Homme 06.mail Škoda Kossuliiga meistriliiga finaalis kohtuvad Rakvere Spordikeskuses algusega kell 18:00 RLV Massive vs SKA Päästekool.

Esiliiga finaali Ilves Transport vs Škoda Rakvere mäng Rakvere Spordihoones algab 6.mail algusega kell 16:00.