Taavi Veevo läbimurdel

Meistriliigas esimene finalist teada

Lääne-Virumaa Kossuliiga kõrgemas meistriliigas selgus esimene finalist, kelleks on Väike-Maarja Päästekool.

Emadepäeval 08.mail selgus meistriliiga esimene finalist, kes asub 27.05.2022 algusega kell 20.00 Rakvere Spordihoones kõige kirkamat medalit püüdma. Täpsemalt võitis Väike-Maarja Päästekool värske karikafinalisti ja põhiturniiri teise asetuse saanud 1JVBr seeriaga 3-0. Kuigi põhiturniiri mängud nii selget ülekaalu ei ennustanud, said päästjad seeria mõistes puhtalt edasi. Mängu tulemused Päästekooli poolt vaadates olid järgmised: 92:66 – selles mängus olid pidurdamatus hoos Tõnis Peil ja Gregor Rauman vastavalt 22 ja 20 punktiga, sealhulgas tabasid Päästekooli mängijad mängus kokku 16 kolmepunkti viset! Teises mängus oli pinget juba rohkem, 96:89 võidumängus säras taas Päästekooli poolt 18 punktiga Gregor Rauman, sõdurpoiste ridades tegid kiiduväärt mängu Janari Alavere 23 ja Marcus Merimaa 21 punktiga aga kuna teiste panus oli ahtrakene said Väike-Maarja pallurid edu 2-0. Kolmas ja viimaseks jäänud mäng lõppes tulemusega 105:101 Päästekoolile ning sellega tagatigi koht finaalmängule. Selle mängu tulemuslikumad olid Päästekooli poolt Tõnis Peil 28 ja Rait Tammet 25 punktiga, 1JVBr poolt tegid enim skoori Hendrik Johann Kerm 28 ja Martin Laandu 23 punktiga. Seega lähevad sõdurpoisid 27.05.2022 kell 18:00 algavale pronksimängule, Rakvere Spordihalli, nende vastane selgub paarist RSK Tarvas – RLV Massive.

Teises poolfinaalis on mängude saldo 2-1 RLV Massive-le. Seeria esimene mäng peeti Rakveres Rahu Hallis, täismaja ees alistasid Tarva noored mängumehed RLV Massive tulemusega 85:81. Lõpuni pingelises mängus vedasid Tarva mänguvankrit Marko Kuhi 23 ja Ralf Sats 21 punktiga. Kaotajate poolelt särasid korvialused jõud Timo Eichfuss ja Roman Konontšuk võrdselt 18 punktiga. Seeria teiseks mänguks Võsul oli tunda RLV Massive meeskonna korralikku kodutööd, sest mäng võideti tulemusega 91:69 ning viigistati seeria 1-1.  Selles mängus olid juba Massive tagamehed teinud järeldusi esimesest mängust ja kõva kaitsetööga sunniti vastaseid eksima ning tulemuslike vaheltõigetega said Risto Puur ja Aron Kuusik meeskonna parimateks skoorijateks vastavalt 14 ja 19 punktiga. Tarva poolelt kerkis üleplatsimeheks Ralf Sats 24 punktiga. Poolfinaali kolmandaks mänguks siirduti tagasi Rakvere Rahu Halli, kus samuti suure publiku ees toimus haarav mäng. Mängu algus näis RLV Massive meestele külma dušina, esimene veerand kaotati tulemusega 32:13, tundus, et kõik Tarva poolelt teele läkitatud korvid tabavad! Poolajale mindi samuti Tarva eduseisus 47:31 ja polnud märki, mis aitaks pidurdada Tarva noori. Poolaja pausilt tagasi tulles jätkus kolmandal veerandajal võrdne mäng ning enne viimast neljandat veerandaega juhtis Tarvas tulemusega 61:43 ja tundus, et mängu saatud ongi otsustatud!? Aga, kus sa sellega – RLV Massive meeskond leidis end täielikult ning tugeva kaitse ja rohkete Tarva pallikaotuste toel saavutati viimasel veerandil võit tulemusega 70:67. Tarvas suutis neljanda veerandi kaotada tulemusega 6:27 ja jäi seerias 1-2 taha. Kolmanda mängu suurim skooritegija olid võitjate poolelt  pidurdamatu Timo Eichfuss 32 punktiga ning kaotajate poolelt sahistas korvi Marko Kuhi 21 punkti. Seega seeria neljas mäng, mis võib jääda ka viimaseks, toimub 17.05.2022 algusega kell 19:00 Võsu Spordihoones. Seeria võitja liigub finaali ja kaotaja pronksimängule.

Madalamas esiliigas on samuti peetud esimesed poolfinaal mängud, siin mängitakse seeria kahe võiduni. Esimeses poolfinaalis oli samuti hulga põnevust ja tehti suur tagasitulek.  Ilves Transpordi ja Sõmeru mängu võitis kodumeeskond Ilves tulemusega 83:78. Mängu algus ei tõotanud Sõmeru meestele midagi head ning esimene veerand kaotati seisuga 28:12, ka teine veerand ei toonud mängu pööret Ilves võitis poolaja tulemusega 48:26. Tundus et mäng ongi selleks korraks tehtud, kuid neljanda veerandaja teisest minutist alustasid Sõmeru mehed marulist spurti ning seisult 54:72 tehti kuue minutiga 22:0 ja asuti mängu juhtima 76:72! Sellest aga ei piisanud ning Martin Laandu 7 järjestikust punkti ja Kristo Saage vabavisked tõid tabloole lõppnumbrid 83:78 ning esimene poolfinaalmäng kuulus Ilves Transpordile. Teine mäng meeskondade vahel peetakse juba sellel reedel Sõmerul ja algusaeg on kell 19:45. Teine poolfinaal Kadrina Karude ja Tööriistamarket/Lüganuse vahel kulges algusest lõpuni pingeliselt. Kummalgi meeskonnal polnud võimu minna juhtima rohkem kui 9 punkti, alati oli tagaajaval meeskonnal vastus varnast võtta. Pingelise lõpuga vabavisete virr-varris saavutas napi võidu Karude meeskond tulemusega 82:81. Kadrina meeskonna võitu panustasid võrdselt Oliver Reinol ja Erkki Sillama 17 punktiga, Lüganuse meeskonna parimad olid Erik Raud 21 ja Jussi Kaldaru 20 punktiga. Seeria teine mäng peetakse sellel laupäeval 14.05.2022 Maidla Spordihoones algusega kell 18:00.