Rainis Naur

Uus aasta Kossuliigas startinud

Nädala kokkuvõte Lääne – Virumaa Kossuliigas 06 – 12.01.2020

Eelmisel nädalal toimus Kossuliigas 8 kohtumist,  4 esiliigas ja 4 meistriliigas. Esmaspäeval kohtusid Rakvere Rahu Hallis RSK Tarvas ja RLV Massive. Mäng oli algusest peale punkt – punkti heitlus, kus kodumeeskonnal õnnestus võita avaveerand 22:20, kuid poolajale mindi Massive juhtimisel 43:39. Kolmandal veerandil suutis Massive veel vahet suurendada ja enne viimast neljandikku oli seis tablool 56:65. Tarvas suutis vahet vähendada 5 minutit enne mängu lõppu  70:74 peale, kuid enamat ei suudetud. Seepeale tabasid Massive mängijad eksimatult keskpositsioonilt ja kaugvisetel ning lõppskooriks kujunes 88:79 võit Massivele. Tarvas mängis seekord ilma kahe põhiviisiku mängijata, Janari Alavere ja Kristjan Kroos puudusid. Skoori eest hoolitses Tarvasel Marcus Merimaa 20 punktiga, Martin Laandu lisas 16 ja Marko Kuhi 14 punkti. Võitjate poolel olid heas Aron Kuusik 26,  Erik Kaasik 24 ja Sander Karro  18 punktiga.

Teisipäeval kohtusid Väike – Maarjas Päästekool ja Simuna SK. Päästekool alustas mängu 3 tabava kaugviskega ja 5-ndaks minutiks juhiti 12:2. Seepeale kosus ka Simuna ja veerandaja lõpus kolmese tabanud Veiko Kabrali viskest jäi vahe minimaalseks 18:17 Päästekoolile. Teisel veerandil suutis Päästekool ennast paremini realiseerida ja poolajale mindi Päästekooli eduseisul 44:32.Selleks hetkeks oli Päästekool tabanud 7 kaugviset. Kolmandal veerandil hakkas Simuna usinalt vahet vähendama ning suutis ennast mängida 4 punkti kaugusele 61:57. Neljandat veerandit alustas Päästekool 8:0 spurdiga, suutis vahet hoida ja lõpuvile kõlades võit Päästekoolile 82:74. Tõnis Peil viskas üleplatsimehena 28 punkti (6 kolmest), Markus Laanemets lisas 15 ja Livar Liblik 12 punkti.Simuna poolelt tegi skoori Erkki Sillamaa 20, teda toetas Veiko Kabral 13 punktiga.

Neljapäeval kohtusid Haljalas RLV Massive ja 1JVBR. Massive alustas mängu väga hea võistkondliku ründe – ja kaitsetegevusega ning avaveerand 33:16 RLV-le. Teisel veerandil jätkati samas vaimus ja poolajaks seis tablool 66:35. Teise poolaja suutsid sõdurid võita 48:41, kuid lõppskooriks tablool 107:83 RLV-le. Võitjatelt Sander Karrolt 25 punkti, Roman Konontšuk lisas 20 ja Kristjan Kruusimaa 17 punkti. Sõduritest tegi enim skoori Riko Roosnurm 21 punktiga, Kevin Täpp lisas 14 ja Tauri Miggur 12 punkti.

Meistriliiga nädala viimases mängus kohtusid Väike Maarjas BGM Ehitus ja Lüganuse. Lüganuse  alustas mängu 10:3 spurdiga,  siis tabas Hans Keskülla kolmese, Sander Klaan lisas veel 2 kaugviset ja esimene veerand Lüganusele 15:14. Teisel veerandil tegutsesid resultatiivselt Hans Keskülla ja Henri Matikainen viies poolajaks BGM juhtima 34:28. Saatuslikuks sai BGM-le kolmas veerandaeg, mis kaotati 18:34. Erik Raud ja Henry Tammann viskasid kolmandal veerandil mõlemad 11 punkti aidates eduseisu suurendada. Viimane veerand mängiti viiki 17:17 ja lõppskooriks Lüganusele võit numbritega 79:69. BGM-l oli üleplatsimees Hans Keskülla 27 punktiga, Sander Klaan toetas 15 ja Henri Matikainen 13 punktiga. Lüganuse poolel tegi enim skoori Henry Tammann 26, Reijo Peenemaa 16 ja Erik Raud 15 punktiga.

Esiliigas tehti mängudega algust kolmapäeval Haljalas, kus kohtusid Škoda Rakvere ja SK Aaspere. Škoda alustas mängu Magnar Martinsi juhtimisel edukalt, Magnarilt avaveerandil 12 punkti ja avaveerandi võit 21:8. Aasperel oli tõsiseid probleeme korvide saamisega, avaveerandi viimasel 5 minutil jäädi sootuks kuivale. Teisel veerandil paranes ka Aaspere mäng ja pall läbis korvirõngast aina paremini. Virmo Tammemäelt teisel veerandil 11 punkti aitas SK Aasperel võita teine veerandaeg tulemusega 25:19 ja poolajale mindi Škoda juhtimisel 40:33. Kolmanda veerandi algul viskas Škoda kasuks Marek Pritsik järjest 7 punkti, Aasperel kulus 4 minutit, et mängust korvi saada. Heas hoos olnud Magnar Martins lisas viimasel minutil veel 3 korvi ja enne viimast veerandaega juhtis Škoda 73:54. Viimane veerand mängiti punkt – punktis ja lõppskooriks 95:73 Škodale. Mängu iseloomustas rohke emotsionaalsus, sõnavahetust ja kontakte jagus ning selle tulemusena vilistati mängus kokku 4 tehnilist ja 2 ebasportlikku viga.

Kolmapäeval toimus ka teine esiliiga mäng, kus Rakvere Spordihallis kohtusid Tööriistamarket ja Järva-Jaani Gümnaasium/Peetri Kool. Spordikooli noortest ja mõnest vanemast mängumehest koosnev Tööriistamarket ei jätnud midagi juhuse hooleks, võites avaveerandi 31:12 ja poolajaks juhiti 56:23. Kolmas veerand mängiti viiki 16:16, viimasel veerandil lisati veel gaasi juurde, lõppskooriks 113:50 Tööriistamarketile. Tööriistamarketil said käe valgeks 11 mängijat kaheteistkümnest. Enim viskas Gregor Rauman 19, Markus Mikenberg lisas 16, Mikk Joorits ja Martti Pahmart võrdselt 14 punkti. Järva–Jaani poolelt tegi enim skoori Raigo Prants 17 punktiga, Margus Marrandi lisas 12.

Reedel sõitis Sõmerule külla SK KNT Kundast. Mängu alustas paremini Sõmeru, minnes 5-ndaks minutiks juhtima 14:7 ja võites avaveerandi 31:17. Teisel veerandil kosus ka Kunda, võites veerandaja 20:17 ja poolajale mindi Sõmeru juhtimisel 48:37. Kolmandal veerandil tabas Sõmeru 5 kolmest ja sai mitmeid lihtsaid korve, ise visati 26 punkti ja hoiti SK KNT 10 punkti peal. Viimasel veerandil suutis KNT võrdset mängu näidata ja lõppskoor 103:72 Sõmerule. Kaotajate poolelt tegi enim skoori Sten Pobbul 21, Märt Ait lisas 10 punkti. Sõmeru tabas seekord hästi kaugviskeid, võistkonna peale 15 tabamust. Andres Saukaselt 19, Andri Metsarult 17, Mehis Meltsalt ja Argo Höövelsonilt võrdselt 15 punkti.

Esiliiga neljas kohtumine leidis aset Kadrinas, kus “meie” Toidukaubad võtsid kodusaalis vastu Jakon Ehitus/Tapa. Esimene veerand kulges algusest peale võrdsete heitlusena, avaveerand Jakonile 16:13. Teise veerandaja alguses viskas “meie” eest Rainer Talpas järjest 8 punkti, lisaks korvid Raigo Pärsilt ja Ando Vainjärvelt ning poolajaks suudeti juhtima minna 40:33. Jakoni mänguvankrit vedasid põhiliselt Karel Eesmaa ja Livar Liblik. Kolmandal veerandil suutis “meie” veel edu suurendada ja enne viimast veerandit oli tablool seis 64:47. Viimasel veerandil üritas Jakon, mis suutis, kuid see ei päästnud neid kaotusest tulemusega 83:69. Ühtlaselt tegutsenud “meie” eest viskas Germo Veide  15, Rainer Talpas 12, Mardo Mäeots ja Ando Vainjärv võrdselt 10 punkti. Jakoni poolelt Karel Eesmaalt 22 punkti, Livar Liblikult 11 punkti.