Kossuliiga karikamängude poolfinaal

29.detsembril Rakvere Spordihoones karikafinaal

Karikafinaalis kohtuvad RLV Massive ja Simuna SK.

Massive kaotas avakohtumise Väike – Maarjas Päästekoolile 78:68. Teine kohtumine toimus Haljala Kooli võimlas. Massive alustas mängu 7:1 spurdiga, võites avaveerandi 23:19, kuid poolaeg jäi viiki 41:41.Kumbki meeskond ei suutnud vahet sisse mängida ja enne viimast veerandit oli seis 60:58 kodumeeskonnale. 38 minutit mängitud ja seisult 69:67, suutis Massive teha võiduka lõpuspurdi 14:5, võites mängu 83:72 ja lunastas 1 punktilise eduga kahe mängu kokkuvõttes koha finaalis.Otsustava korvi tabas Roman Konontšuk läbimurdest. Mõlemapoolsete võiduvõimalustega mängus soosis korvpallijumal seekord Massive tiimi. Päästekoolil  oli viimasel 2 minutil kasutada 6 vabaviset, millest tabati 3. Võib öelda, et määravaks said lihtsad eksimused mida ei suudetud realiseerida. Päästekoolil tegi enim skoori Veiko Simm 19, Fredi Raba lisas 13 ja Tõnis Peil 12 punkti. Võitjatel viskas Aron Kuusik 27 punkti (5 kolmest) ja Roman Konontšuk 25 punkti.

Teises paaris kohtusid laupäeval Maidlas Lüganuse ja Simuna SK. Simunal õnnestus esimene mäng kodus võita tulemusega 93:85. Lüganuse alustas mängu väga näljaselt ja resultatiivselt, tabades avaveerandil 5 kolmest ja võites  32:24. Selle peale näitas Simuna väga head kaitsemängu, võites teise veerandaja tulemusega 16:8 ja poolajale mindi viigiseisus 40:40. Kolmandal veerandajal õnnestus  Lüganusel ennast hästi realiseerida, võites 16:10 ja kahe mängu kokkuvõttes – 2 ning 10 minutit veel mängida. 35 minutit mängitud, seis 67:60 Lüganusele ja kõik on veel võimalik. Selle peale tabas Eerik Sillamaa tähtsa kolmese ja lisas veel 2 korvi ning seis tablool 69:67 Lüganusele. Simuna pidas Lüganuse heale mängule vastu, kaotati küll mäng 80:75, kuid punktidevahega +3 Simunale ja koht karikafinaalis garanteeritud. Lüganuse eest tegi enim skoori Henry Tammann 25 punktiga (vabavisked 19/10), Germo Reimer ja Olev Soolep lisasid mõlemad 15 punkti. Simuna eest tegi enim skoori Eerik Sillamaa 29 punktiga (vabavisked 17/12), Alo Põldmaa lisas 16 punkti.

Tulised poolfinaalid peetud, kirss tordile ehk karikafinaal toimub 29. detsembril kell 17.00 Rakvere Spordihoones. Varuge aega ja leidke tee spordihalli.

Seniks aga ilusaid jõule ja kõike kaunist!