Simuna SK - Ilves Transpor karikavõistluste teisel mängul

Lääne-Virumaa Kossuliiga karikavõistlused

Lääne – Virumaa Kossuliiga karikavõistlustel on selgunud poolfinalistid!

Eelmise 2 nädala jooksul mängiti 7 kohtumist ja selgitati välja karikavõistluste poolfinalisitid.

Kergemalt pääses Väike – Maarja Päästekool, alistades võõrsil Meie Toidukaubad tulemusega 123:74 ja korduskohtumisest loobuti. Päästekooli mänguvankrit vedasid Georg Tambre 30, Tauri Miggur 27 ja Taavi Leinart 23 punktiga. Kaotajatel tegid skoori Raigo Pärs 17, Aaron Kiik ja Ain Sats võrdselt 13 punktiga. Päästekooli vastane selgus RLV Massive – Rakvere Tarvase vastasseisust.

RLV Massive võttis esimeses mängus  kodusaalis vastu Tarvase. Mäng oli algusest peale võrdsete heitlus. Esimese veerandi võitis 26:25 Massive ja poolajaks juhiti 46:45. Võrdne mäng jätkus ka kolmandal veerandil, otsustavaks sai 4 veerandaeg, mille Massive võitis 25:13 ja kogu mängu 95:79. Suuri teeneid mängus oli Erik Kaasikul, kes viskas üleplatsimehena 34 punkti (8 kolmest). Sander Karro lisas 19 ja Aron Kuusik 17 punkti. Tarvase poolelt pidas skoori eest hoolt juba tavaks saanud Marcus Merimaa  26 ja Kristjan Kroos 18 punkti.

Kordusmäng toimus Rakvere Rahu Hallis. Tarvas alustas mängu resultatiivselt, võites avaveerandi 33:22, olles sellega tagasi teinud 11 punkti 16st. Teisel veerandil kosus ka Massive ja poolajale mindi Tarvase 45:43 juhtimisel. Pärast 3 veerandit oli seis 67:58 Tarvasele ja kõik veel lahtine. Hõreda kosseisuga Massive pidas vastu, võites viimase veerandi 33:28. Lõppskoor 95:91 Tarvasele, kuid kahe mängu kokkuvõttes 186: 174 Massive tiimile. Tarvase poolelt viskas Marcus Merimaa 32 punkti, teda toetasid Martin Laandu 16 ja Fred Liivak 15 punktiga. RLV Massive eest tegi  taas hea mängu Erik Kaasik 26 punktiga, Sander Karrolt 22 ja Joonas Vainolt 14 punkti.

Tabeli alumises pooles läksid vastamisi Sõmeru ja Lüganuse. Esimene mäng peeti Lüganuse kodusaalis Maidlas. Mäng oli algusest peale võrdsete heitlus, avaveerand viigis 15:15 ja viimasele veerandile mindi taas viigiseisult 56:56. Mõlemapoolsete võiduvõimalustega mängus jäi peale Lüganuse tulemusega 74:72. Võitjatel Reijo Peenemaa 21 ja Roel Burov 12 punkti. Sõmeru poolelt viskas Kerdo Kullamäe 17 ja Asko Meiner 14 punkti.

Korduskohtumine toimus Sõmerul. Lüganusel edu 2 punkti esimesest mängust. Mäng algas taas võrdselt. Esimene veerand 27:29 Lüganusele. Teise veerandi võitis Lüganuse 24:16 ja juhtis poolajaks 53:43. Teisel poolajal suutis Lüganuse edu hoida ja võitis mängu 90:79. Kahe mängu kokkuvõttes 164:151 Lüganusele. Võitjatel Jussi Kaldaru 18, Germo Reimer 16 ja Olev Soolep 14 punkti. Sõmerul Argo Höövelson 23, Kerdo Kullamäe 21 ja Asko Meiner 18 punkti. Emotsioone mängus jagus küllaga. Kokku vilistati 3 tehnilist ja 2 ebasportlikku viga. Lüganuse vastaseks tuli Simuna SK – Ilves Transport paari võitja.

Esimeses mängus kohtusid Väike – Maarjas Ilves Transport ja Simuna SK. Mängu alustas hästi Simuna, visates avaveerandil 19 punkti Ilvese 8 vastu. Teisel veerandil kosus ka Ilves võites selle 22:14. Mäng oli viigis pärast kolmandat veerandaega 44:44. Viimase veerandi võitis Simuna 19:16 ja kogu mängu 63:60. Võitjatel viskas Alo Põldmaa 14 ja Helari Sirelpuu 11 punkti. Ilvese poolelt oli üle pika aja korvpalliplatsil Sven Pugonen ja seda omas heas hiilguses. Aktiivse mänguga viskas ta 21 punkti, teenis 17 vabaviset millest realiseeris 13. Rivo Täheste viskas 12 ja Marek Suits 10 punkti.

Korduskohtumine toimus Simunas. Kodumeeskond sai mängu hästi käima, võites avaveerandi 17:14 ja juhtides poolajaks 49:34. Teise poolaja võitis küll Ilves 44:37, kuid mängu võit Simunale 86:78 ja koht poolfinaalis Lüganuse vastu.Ilvesel puudus seekord Sven Pugonen. Simunal tegi 25 punktiga hea esituse Eerik Sillamaa, kes ei osalenud esimeses mängus.Karlis Karm toetas 17 punktiga. Kaotajatel viskas Rivo Täheste 15, Indrek Aksel 12 ja Marek Suits 11 punkti.

Karikavõistluste poolfinaalid peavad mängitud olema hiljemalt 22. detsembriks.