SK KNT mängib peale testturniiri esiliigas

Lääne-Virumaa Kossuliigas meistriliiga ja esiliiga koosseisud selgunud

Nädala kokkuvõte Lääne – Virumaa kossuliigas 18-24.11.2019

Teisipäeval kohtusid omavahel B – alagrupi mängus Väike – Maarja Päästekool ja JaKon Ehitus/Tapa. Kuuendaks minutiks oli seis 14:2 Päästekoolile, sellest JaKon pisut toibus ja esimese veerandaja järel juhtis Päästekool 22:13 ning poolajaks 38:27. Lõplik paremus pandi maksma teisel poolajal, mis võideti tulemusega 62:20 ja kogu mängu 100:47. Võitjate poolelt viskas enim Veiko Simm 21 ja kaotajatel Karel Eesmaa 18 punkti.

Kolmapäeval läksid Haljalas vastamisi A – alagrupi mängus Škoda Rakvere ja Sõmeru. Mõlemad meeskonnad läksid jahtima teist võitu testturniiril. Sõmeru alustas mängu 10:0 spurdiga, võites esimese veerandaja 30:16 ja poolajaks juhiti 56:28. Teisel poolajal suudeti kätte võideldud edu hoida ja lõppskooriks kujunes 93:64 Sõmerule. Kaotajate poolelt viskas Jagmar Kraav 19 ja Veljo Mägi 13 punkti. Võitjatel Arlis Krikk 19 ja Andres Saukas 18 punkti.

Neljapäeval kohtusid Tapal 1JVBr ja Rakvere Tööriistamarket. Külalised osutasid südi vastupanu, võites avaveerandi 20:19. Teisest veerandajast alates kuulus mäng aga ajateenijatele, poolajaks juhiti 52:35 ja kogu mäng sõduritele 100:72. Võitjate poolel viskasid Tauri Miggur ja Isak Lambot võrdselt 18 punkti. Kaotajatel tegid enim skoori Sten Küüsmaa 30 ja Mikk Joorits 25 punktiga.

Reedel kohtusid Väike – Maarjas A – alagrupi mängus BGM Ehitus ja Simuna Spordiklubi. Mõlemal tiimil oli eelnevalt 4 võitu ja viimane testturniiri mäng. BGM sai mängu paremini käima ja võitis avaveerandi 23:15, poolajaks juhiti 42:30. Teise poolaja võitis küll  Simuna 45:44, kuid kaotus oli tõsiasi. Lõppskoor 86:75 BGM Ehitusele ja 5 võitu testturniirilt. Võitjatel viskas Hans Keskülla 15 ja Sander Klaan 14 punkti. Kaotajatel Magnar Martins 14, Veiko Kabral ja Virmo Tammemägi võrdselt 12 punktiga.

Reedel toimus ka teine mäng, kus Sõmerule sõitis külla Järva – Jaani meeskond. Kuuendaks minutiks oli seis 22:4 kodumeeskonnale, esimese veerandaja lõpuks 29:17 ning poolajaks 48:28. Teise poolaja võitis Sõmeru 72:34 ja kogu mängu 120:62. Sõmeru poolelt olid heas hoos Andres Saukas 26 ja Kaido Holm 25 punktiga. Kaotajatel Uku Pilv 27 ja Raigo Prants 19 punktiga.

Laupäeval olid A – alagrupi mängus vastamisi Järva – Jaani ja RLV Massive. Kodumeeskonnal õnnestus võita avaveerand 14:13. Sellele vastas Massive järgmise 3 veerandajaga 104 punkti, lõppskoor 117:52 külalistele. Kokku tabas Massive 25 kolmest. Kaotajatelt Raigo Prants 23 punkti ja võitjatelt Aron Kuusik 34 punkti (8 kolmest)

Laupäeval toimus Kadrinas  B – alagrupi mäng, kus vastamisi läksid Meie Toidukaubad ja SK Aaspere. Aaspere saabus mängule vaid 5 mängijaga. Meie Toidukaubad alustas resultatiivselt, tabades nii lähedalt kui kaugelt. Avaveerand võitis Meie 29:16 ja poolajaks juhiti 59:29. Teisel poolajal jätkati samas vaimus ja lõppskoor 109:52 Meiele. Võitjatel viskasid Mardo Mäeots ja Ain Sats võrdselt 25 punkti. Sats tabas mängust ka 7 kaugviset. Kaotajatel oli resultatiivseim Ingmar Toomejõe 24 punktiga.

Kolmas mäng laupäeval toimus Maidlas, kus B – alagrupi mängus kohtusid Lüganuse ja Ilves Transport. Lüganuse võitis avaveerandi 22:16. Teine veerand hoidis Ilves Transport Lüganuse 9 punkti peal ja võites poolaja 33:31. Otsustavaks sai 3 veerandaeg, mille Lüganuse võitis 30:10 ja kogu mängu 82:71. Võitjate skooritegemise eest hoolitses 8 kolmese ja 33 punktiga Erik Raud. Kaotajatel viskas Jaanus Valk 25 punkti.

Testturniiril on hetkeseisuga jäänud pidada veel 2 kohtumist. A – alagrupis kohtuvad SK KNT – Rakvere Tarvas ja B – alagrupis Väike – Maarja Päästekool – Meie Toidukaubad.

A – alagrupis on koha meistriliigas taganud: Rakvere Tarvas, RLV Massive, BGM Ehitus ja Simuna SK.

B – alagrupis on hetkel koha meistriliigas taganud: Väike – Maarja Päästekool, Lüganuse, 1JVBr ja Meie Toidukabuad.