RLV Massive ja RSK Tarva 2018/2019 hooaja kohtumine Haljalas

Lääne-Virumaa Kossuliigas testturniir lõpusirgel

Nädala kokkuvõte Lääne – Virumaa Kossuliigas 11.11 – 17.11

Eelmisel nädalal peeti kokku 7 kohtumist. Mängudega alustati teisipäeval Väike – Maarjas ja Tapal. Väike – Maarjas kohtusid A alagrupi mängus BGM Ehitus ja RLV Massive. Mängu saatus otsustati esimesel poolajal, mille Massive võitis 47:29. Teisel poolajal jätkati samas vaimus ja vormistati kindel üleolek numbritega 97:51. Massive tabas hästi kaugviskeid, meeskonna peale 15 kolmest. Massive poolelt tegid enim skoori Kristofer Veismann 27 ja Erik Kaasik 20 punktiga (mõlemad tabasid ka 5 kolmest). BGM Ehitusel said kahekohalise punktisumma kirja Mait Jalast (13) ja Sander Klaan (11).

Tapal kohtusid B alagrupi mängus 1JVBR ja Jakon Ehitus/Tapa. Jakon alustas mängu resultatiivselt ja läks juhtima 7:0 ja võitis esimese veerandaja 20:16. Sõdurid vastasid selle peale 25:10 ja poolajaks oli tablool 41:30 ajateenijatele. Kolmas veerandaeg mängiti punkt – punktis, kuid lõplik paremus pandi maksma viimasel veerandajal, mille sõdurid võitsid 30:11 ja kogu mängu 83:52. Ajateenijate poolt viskasid Tauri Miggur 24 ja Marek Uusoja 18 punkti. Kaotajatel Karel Eesmaa 15 ja Holden Sepp 13 punkti.

Kolmapäeval kohtusid A alagrupi mängus Haljalas Škoda Rakvere ja Järva – Jaani Gümnaasium/Peetri Kool. Esimesele poolajale mindi Škoda eduseisul 51:37. Kolmanda veerandaja võitis Škoda 29:8 ja kogu mängu 111:59. See oli Škodale esimeseks võiduks kuuest mängust ja Järva – Jaanile viies järjestikune kaotus. Škoda tiimist tegid enim skoori Mairo Mõik 29 ja Veljo Mägi 26 punktiga. Kaotajate poolelt viskas Uku Pilv 25 ja Raigo Prants 14 punkti.

Samaaegselt toimus B alagrupi mäng Rakvere Spordikeskuses, kus Tööriistamarket kohtus külla sõitnud Lüganuse tiimiga. Mäng kujunes algusest peale pingeliseks (poolaeg 39:38). Kumbki meeskond ei suutnud vahet sisse teha ja mängu saatus otsustati alles sireeni kõlades. Mängu viimasel minutil,seisult 73:74 tabas Rasmus Lempu mõlemad vabavisked ja viis kodumeeskonna 75:74 juhtima. Lüganusel oli veel võimalus võit vormistada, kuid eksiti lihtsal läbimurdel ja Tööriistamarket sai kodus tabelisse raske võidu. Rakvere poolelt tegid enim skoori Rasmus Lempu 17 ja Kevin Kello 16 punktiga. Lüganusel säras Henry Tammann 36 punktiga. Mängu peale visati kokku 62 vabaviset (Tööriistamarket 31/12 ja Lüganuse 31/22)

Neljapäeval läksid vastamisi A alagrupis seni kaotusteta olnud meeskonnad RLV Massive ja Rakvere Tarvas. Tarvas suutis hoida kodumeeskonna esimesel veerandajal 10 punkti peal, visates ise 20. Teisel veerandil vastas Massive 28 punktiga ja poolajaks juhiti 38:35. Otsustavaks sai pikem pink ja ühtlane treenitus. Teise poolaja võitis Tarvas 49:30 ja kogu mängu 84:68. Võitjatel oli heas hoos Marcus Merimaa 30 punktiga. Kristjan Kroos ja Martin Laandu viskasid võrdselt 12 punkti. Kodumeeskonnast viskas Aron Kuusik 16, Vitali Denikin ja Mattias Hunt võrdselt 13 punktiga.  Hunt pakkus silmailu ka kahe efektse pealtpanekuga. Samad meeskonnad kohtuvad ka karikavõistluste veerandfinaalis juba sellel neljapäeval 21. novembril kell 19.15 Haljalas.

Reedel kohtusid B alagrupi mängus Haljalas SK Aaspere ja Ilves Transport. Esimest võitu jahtima läinud SK Aaspere  alustas näljaselt, võites 1 veerandaja 22:7 ja juhtis poolajaks 43:20. Teine poolaeg küll kaotati 31:43, kuid mäng suudeti võita 74:63. Sellega oli testturniiril võiduarve avatud. SK Aaspere poolt viskas Tanel Toomejõe 15, Mihkel Kersalu ja Oliver Reinol võrdselt 14 punkti. Ilves Transporti rünnakut vedasid  Rivo Täheste ja Jaanus Valk võrdselt 14 punktiga.

Kossuliiga nädala viimases mängus kohtusid A alagrupi mängus Simuna SK ja Sõmeru. Simuna oli igas mänguelemendis natuke parem. Poolajaks juhiti 46:35 ja lõppskooriks vormistati 91:74. Simuna eest viskas Eerik Sillamaa 26 ja Veiko Kabral 18 punkti. Sõmeru eest viskas Asko Meiner 28 ja Arlis Krikk 23 punkti.