Kristo Saage - Viskekahur 2019

Kristo Saage seljatas “Viskekahur 2019” finaalis Gert Kullamäe!

Lääne-Virumaa Kossuliiga finaalpäeval selgus ka kaugviske võistluse “Viskekahur 2019” võitja – sel aastal viis tiitli koju Kristo Saage, kes jättis selja taga legendaarse Gert Kullamäe!

Ihaldatud tiitli nimel asus finaalpäeval võistlema 14 mängijat. Esiliiga finaali poolajal toimunud eelvõistluses oli igal osalejal aega 30 sekundit, et sooritada 5 x 3 viset. Kokku oli võimalik maksimaalselt teenida 20 punkti.

Eelvõistluselt pääses finaali 3 paremat – ülekaalukalt parima tulemuse sai kirja Kristo Saage, kes kogus 15 punkti. Teisena läks edasi Ander Talu, kelle tulemuseks kujunes 8 punkti.

Kolmanda edasipääseja välja selgitamiseks tuli teha ka ümberviskamine, sest kolmel mängijal – Ragnar Leppikus, Virko Tammemägi, Indrek Aksel – oli kirjas 7 punkti. Antud kolmikust pääses õhtusesse finaali edasi Leppikus.

Ülejäänud osalejate tulemused: Virko Tammemägi (Simuna Ivax) 7, Indrek Aksel (Ilves Transport) 7, Tõnis Vainus (JaKon Ehitus/Tapa) 6, Kristjan Kruusimaa (SK Vinni Tammed) 5, Oliver Reinol (Kadrina Karud) 5, Ants Rouhijainen (Ilves Transport) 4, Erik Kaasik (SK Vinni Tammed) 4, Enes Kita (Kadrina Karud) 4, Mairold Silberfeldt (BGM Ehitus) 4, Lauri Mets (Kadrina Karud) 3, Eerik Sillamaa (Simuna) 2.

Meistriliiga finaali poolajal toimunud viskevõistluse finaalis ootas eelnimetatud kolmikut wild-card kutse saanud Kadrina Karude legendaarne mängumees Gert Kullamäe isiklikult.

Finaalis oli viskamiseks aega 60 sekundit, selle aja jooksul sai teha maksimaalselt 5 x 5 viset ja koguda 30 punkti.

Esimese viskajana sai Kullamäe kirja 16 punkti, tema järel visanud Ander Talu ja Ragnar Leppikus vastavalt 8 ja 7. Eelvõistluse võitja Saage näitas finaalis taaskord suurepärast viskekätt – 23 punktiga krooniti ta ülekaalukalt “Viskekahur 2019” võitjaks.