Tauri Teder

Võit Tööriistamarketi üle tõstis Järva-Jaani play-off konkurentsi

Esiliigas on heasse hoogu sattunud Järva-Jaani Gümnaasium/Peetri kool, kes võttis järjekordse võidu, kui võõrsil oldi madalaskoorilises mängus Rakvere Tööriistamarketist üle numbritega 55:48.

Järva-Jaani meeskonnal oli võimalus eest minna juba avaperioodil, kuid Tööriistamarket hoidis hammastega kinni ning veerandaja lõppedes näitas tabloo 16:13 külaliste kasuks. Murrang tuli teisel veerandajal, kui Järva-Jaani keeras kaitse lukku ning viskas kümne minuti jooksul 15 punkti, hoides vastase samal ajal 4 peal. Poolajaks kasvatati eduseis seega juba 14-punktiliseks – 31:17.

Sama võtmes jätkati ka teise poolaja alguses – külalised suutsid vahet veelgi suurendada ja otsustavale veerandajale mindi vastu 20-punktilises 43:23 eduseisus. Viimasel veerandajal alustas kodumeeskond marulist tagasitulekut ning Järva-Jaanil tekkis suuri raskusi isegi palli üle toomisega. Külaliste õnneks sai aga kohtumine enne läbi, kui vahe päris maha mängiti ning lõpuks lahkuti Rakverest magusa 55:48 võiduga.

Võitjate poolel tegi enim skoori Karl Gustav Alba, kes kogus enda saldosse 23 punkti, Dan Aava toetas teda 17 punktiga. Rakvere Tööriistamarketi parimaks kerkis Karl Soosalu 20 punktiga.

Viie võidu kõrvale kaheksanda kaotuse teeninud Rakvere Tööriistamarket hoiab 7. kohta, 4 võidu ja 9 kaotusega Järva-Jaani tõusis koha võrra, asudes nüüd 9. kohal.