Karl-Gustav Kello

Vinni Tammedele raske võit Järva-Jaani üle

Esiliigas sai Vinni Tammed raske 81:72 võidu Järva-Jaani Gümnaasium/Peetri kooli üle.

Esimesel veerandajal said end paremini käime Järva-Jaani mängijad, võites esimese vaatuse 19:15. Teisel perioodil oli Vinni meeskond aga justkui ümber sündinud – viie minutiga visati 19 punkti vastaste 2 vastu ning asuti 34:21 juhtima. Ehmatusest üle saanud Järva-Jaani meeskond suutis poolaja lõpus siiski kaotusseisu veidike vähendada, puhkama mindi seisul 45:37.

Kolmandal veerandajal suutis kodumeeskond vaid kolme punkti (52:49) kaugusele jõuda, kuid Vinni vastas 7:0 spurdiga ja kasvatas vahe kahekohaliseks. Veerandaja lõpp kuulus aga võõrustajatele, kes otsustavaks perioodiks seisu 59:59 viigistada suutsid. Neljanda perioodi algul suutis Järva-Jaani korraks ka juhtima asuda, kuid lõpuks võtsid külalised oma – kolme tabava kaugviske toel pääseti ette 72:63 ning vormistati lõpuks 81:72 võit.

Võitjate resultatiivseimaks kerkis kuus kaugviset tabanud Karl-Gustav Kello 28 punktiga, Erik Kaasik lisas 18 punkti. Järva-Jaani meeskonna parimad olid Priidu Talviste 22 ning Viljar Pennert 20 punktiga.

Võit tõstis Rakvere Tööriistamarketi hetkeks kuuendale kohale – nende saldoks on 6 võitu ja 8 kaotust, kuid kolmel selja taha jääval meeskonnal on mäng vähem peetud. 4 võitu ja 10 kaotust kogunud Järva-Jaani Gümnaasium/Peetri kool on turniiritabelis 10. kohal, play-off kohast lahutab neid hetkel 2 võitu.