Simuna Spordiklubi

Viimase minuti vabavisked viisid Simuna Spordiklubi järgmisesse ringi!

Viimasena pääses karikavõistluste veerandfinaali Simuna Spordiklubi meeskond, kes kindlustas edasipääsu korduskohtumise viimasel minutil – 77:70 seisult visati veidi enam kui minutiga seitse punkti järjest, mis andis 84:70 võidu ja viis nad kahe mängu kokkuvõttes kolmepunktilise paremusega edasi!

Avakohtumise 11 punktiga võitnud Sõmeru alustas ka kordusmängu hästi, võites esimese perioodi 19:17. Teisel veerandajal leidis oma mängu ka kodumeeskond, kes poolajaks 44:36 ette pääses ja kahe mängu kokkuvõttes vahe vaid kolmepunktiliseks vähendas.

Teisel poolajal kärises vahe juba parimal hetkel 19-punktiliseks (66:47) ning Simuna meeskonna edasipääs tundus üha kindlam. Viimase veerandaja keskpaigas alustas Sõmeru aga Andri Metsaru vedamisel võimsat tagasitulekut – viie minuti jooksul tabas ta neli kaugviset, viskas 17 punkti ning vedas oma meeskonna eelviimasel minutil vaid seitsme punkti (77:70) kaugusele. See tähendas, et kahe mängu kokkuvõttes oli skoor +4 Sõmeru meeskonna kasuks.

Viimane sõna jäi siiski Simunale, kes Eerik Sillamaa viimase minuti vabavisetest (7/6) vormistas lõpptulemuse ning pääses ülinapilt veerandfinaali, kus vastaseks tuleb RSK Tarvas.

Õhtu kangelane Eerik Sillamaa oli pidurdamatus hoos, tuues oma meeskonna kasuks 35 punkti, Erkki Sillamaa toetas teda 14 punktiga. Sõmeru parim Andri Metsaru vastas 20 punktiga, viie veaga kohtumise lõppu pingilt jälgima pidanud Andres Saukas lisas 19 punkti.