VEERANDFINAAL: RLV Massive – Simuna SK

Lääne-Virumaa Kossuliiga meistriliiga alustab sel nädalatel veerandfinaalidega. Esimesena pakume teile lugemiseks RLV Massive ja Simuna SK vastasseisu eelvaadet.

Põhiturniiri kaks esimest meeskonda (Kadrina Karud ja Väike-Maarja Päästekool) pääsesid otse poolfinaali, 3.-6. koha meeskonnad selgitavad nelja parema hulka pääsejad veerandfinaalis. Edasi pääseb parem meeskond kahe mängu kokkuvõttes.

Roman Konontšuk
Kas Roman Konontšuk suudab oma meeskonna poolfinaali viia? (foto: Ain Liiva)

Möödunud hooaja pronksiomanik RLV Massive võitles põhiturniiri viimase vooruni kahe parema hulka pääsu nimel, kuid pidi lõpuks 12 võidu ja 6 kaotusega jääma kolmandaks. Simuna SK võitles kohtadele 4.-6., kuid viimaste voorude kaotused andsid neile kohamängudeks kuuenda positsiooni.

Meistriliiga põhiturniiril peeti kolm vooru ning kõik kohtumised olid väga tasavägised. Hooaja esimese vastasseisu võitis Simuna 67:54, teises ringis juhtis Simuna võõrsil veel enne viimast veerandaega 60:42, kuid müstiline 40:16 (!) viimane veerandaeg tõi lõpuks 82:76 võidu RLV Massive’le. 1. aprilli vastasseis möödus Haljala esindusmeeskonna kergel dikteerimisel, kuid võit tuli siiski raskelt tulemusega 76:69.

RLV Massive’i koosseis on väga kogenud ning ühtlane. Tagaliinis kannavad põhiraskust Aron Kuusik ja Cristo Kens, pingilt on head vahetused võtta Martin Otsa ja Silver Ramuli näol. Ääremängijate „osakonnas“ on kindlad liidrid Roman Konontšuk ja Mattias Hunt. Sõltuvalt vastasest on nende kõrval algviisikus koha sisse võtnud kas Marko Kostap, Lauri Leppik või Sander Karro. Keskmängija positsioon on Haljala meeskonnal kõige haavatavam positsioon, sest 2.04 pikk vägilane Joonas Vaino on kodumaalt ära ning omadele abiks käia saanud ei ole. Tema äraolekut üritavad korvata Aivo Timm ja Andres Voorand, kuid nende mängu sekkumine on pigem episoodiline.

Simuna SK koosseis on sel hooajal eelmisega võrreldes mõnevõrra muutunud. Meeskonna kaks liidrit Raido Villers ja Alo Põldmaa on pikalt hädas olnud vigastusega.

Raido Villers
Raido Villersi osalemine play-off mängudel on küsimärgi all (foto: Ain Liiva)

Villers sai vigastuspausilt naasmise järel osa hooajast kaasa teha, kuid on kuulduste kohaselt uue vigastusega otsustavateks mängudeks taas rivist väljas. Võistkonna suurim skooritegija on „kaugviskemasin“ Kaspar Põldmaa, põhiraskust kannavad lisaks temale veel ka Ainar Villers, Karlis Karm, Sigmar Kadastik, Helari Sirelpuu ja Kristjan Hiire. Pingilt on abi tulemas noorema põlvkonna mängumeestelt Virmo ja Virko Tammemägilt, Marti Altilt ja Tõnis Klaasmägilt.

Kaspar Põldmaa
Kaspar Põldmaa on Simuna SK suurim skooritegija (foto: Ain Liiva)

Selle paari eeldatavaks favoriidiks võiks pidada Massive’it, kuid põhiturniiri mängud näitasid, et Simuna on üllatusvõimeline. Ja tuletagem siinkohal meelde ka möödunud hooaja dramaatilist poolfinaali, mille Simuna marulise viimase veerandaja toel 70:68 võitis. Kõik see kokku tõotab väga põnevat ja emotsionaalset vastasseisu.

Veerandfinaalis toimub esimene kohtumine madalama asetusega meeskonna kodusaalis. Kui Simuna suudab laupäeval 8. aprillil kell 17:00 kodusaalis avamängu võita, läheb veel erakordselt huvitavaks. Edasipääseja selgub neljapäeval 13. aprillil kell 19:15 Haljalas algavas mängus.

Selle veerandfinaali võitja läheb poolfinaalis vastamisi põhiturniiril teise koha saavutanud Väike-Maarja Päästekooli meeskonnaga, kes on nii valitsev meister kui karikavõitja.