VEERANDFINAAL: Ilves Transport – SK Rakke

Esimese paarina teevad karikavõistluste veerandfinaaliga otsa lahti Ilves Transport ja SK Rakke, kui kolmapäeval kell 19:00 minnakse vastamisi Väike-Maarja Spordihoones.

Mikk Altermann
Kas Mikk Altermann (9) suudab SK Rakke karikavõistlustel poolfinaali vedada? (foto: Ain Liiva)

Ilves Transport pidi avaringis kõvasti vaeva nägema suure konkurendi SK KNT alistamisega – esmalt alistati vastased võõrsil skoorivaeses mängus 54:48 ning seejärel kodusaalis 77:71. Veerandfinaali jõuti seega 12-punktilise paremusega. Oodatult on Väike-Maarja meeskonna suurim skooritegija olnud Rivo Täheste, kes kaheksandikfinaalides kogus keskmiselt 20 punkti mängus.

SK Rakke meeskonna jaks käis samuti mõlemas esimese ringi kohtumises vastasest üle. Simuna Ivax alistati esmalt kodusaalis napilt 68:67 ning seejärel võõrsil juba kindlamalt 82:67. Senistes karikamängudes on Rakke meeskonna skoori eest enim hoolitsenud kolm mängijat – Mikk Altermann ja Ergo Sildmets on toonud keskmiselt 20 ning Veiko Kabral 15 punkti mängus. Viimane testturniiri mäng tõestas aga seda, et meeskonnal võivad skoori teha ka ülejäänud mängijad.

Möödunud hooajal jäi meeskondade omavaheline saldo 1:1 – sügisel võttis Ilves Transport kindla 75:50 võidu, kevadel play-off pääsme nimel võideldes suutis SK Rakke aga kodusaalis 75:68 parem olla.

Ilves Transport on sel hooajal juba ka kaotusekibedust tundnud, kui testturniiri avavoorus jäädi napilt alla Sõmerule, SK Rakke on kõik peetud kohtumised võitnud. Poolfinaali pääseb parem meeskond kahe mängu kokkuvõttes. Sellele paarile tuleb vastane paarist Väike-Maarja Päästekool – SK Aaspere.