Valitsev meister SK KNT veerandfinaalis ei vääratanud

Lääne-Virumaa Kossuliiga esiliigas alistas valitsev meister SK KNT teistkordselt Rakvere Tööriistamarketi ning pääses poolfinaali. Korduskohtumise võit oli napp aga kindel – 65:63. Kahe mängu kokkuvõttes oli Kunda meeskonna ülekaal 12-punktiline 129:117.

Sten Pobbul
Sten Pobbul vedas Kunda meeskonna poolfinaali (foto: Ain Liiva)

SK KNT midagi juhuse hooleks jätta ei tahtnud ning asus seitsme minutiga 17:6 juhtima. Veerandaja lõpuks Tööriistamarket siiski kosus ning Andreas Pooleni 11 punkti toel vähendati veerandaja lõpuks kaotusseis 20:15-le.

Rakvere meeskonna hea hoog jätkus ka teisel veerandajal – viiendal minutil asuti esmakordselt juhtima (25:24) ning poolajapausile mindi 33:29 eduseisus. See tähendas, et kahe kohtumise kokkuvõttes oli kaotusseis Kunda meeskonnale veel vaid kuus punkti.

Pikemalt puhkepausilt tagasi tulles leidis end taas ka kodumeeskond, kes mängu kiiresti võrdsustas. 18:12 ülekaal kolmandal veerandajal viis meeskonnad viimasele perioodile seisul 47:45 SK KNT juhtimisel.

Kohtumise lõpp möödus Kunda meeskonna kontrolli all. Nelja minutiga tehti 13:1 vahespurt ning pääseti juhtima juba 60:46. Sellega oli edasipääseja otsustatud ning viimased minutid möödusid juba tulemuse vormistamise tähe all. Tööriistamarket küll pingutas viimastel minutitel kõvasti, et kohtumine võita, kuid 8:0 lõpuspurdist jäi siiski natuke väheseks.

Andreas Poolen
Andreas Poolen oli 26 punktiga Rakvere Tööriistamarketi resultatiivseim. (foto: Ain Liiva)

Võitjate resultatiivseim oli viis kaugviset tabanud Sten Pobbul 23 punktiga, Tööriistamarketi ridades vastas Andreas Poolen 26 punktiga.

SK KNT poolfinaali vastaseks on põhiturniiri teisena lõpetanud Hulja meeskond. Poolfinaalid peetakse kahe võiduni, seejuures esimene ja vajadusel kolmas kohtumine peetakse kõrgema asetusega meeskonna koduväljakul ehk Kadrinas. Esimene vastasseis leiab aset laupäeval 8. aprillil kell 15:00 Kadrina Spordikeskuses ning teine kohtumine nädal hiljem pühapäeval 16. aprillil kell 14:00 Kunda Spordikeskuses.