Mikko Virkala

Tugev lõpp viis Päästekooli poolfinaalis RLV Massive vastu juhtima

Väike-Maarja Päästekooli ja RLV Massive poolfinaali avamäng oli tõeline play-off maiuspala. Kohtumise 13:1 spurdiga lõpetanud Päästekool võttis lõpuks 68:58 võidu ning asus kahe võiduni mängitavat poolfinaali 1:0 juhtima.

Nii nagu sellise kaaluga mängudel ikka, möödus kohtumise algus väga kinniselt ja korvidevaeselt – seitsme minuti järel näitas tabloo RLV Massive 7:6 eduseisu. Eelviimasel minutil pääsesid külalised korraks ka seitsme punktiga (14:7) ette, kuid veerandaja lõpuks vähendas Päästekool vahe 17:14-le.

Teise perioodi alguses tabas kolm korda järjest Veiko Simm, mille tulemusel võõrustajad seisu 20:20 viigistasid. Punkt-punkti heitluses ragistati poolaja lõpuni – Kristo Saage kaugviske järel mindi puhkama Päästekooli 31:28 eduseisul.

Teist poolaega alustasid päästjad kahe tabava kaugviskega, mille tulemusel kolmanda veerandaja keskpaigaks seitsme punktiga (41:34) juhtima pääseti. Veerandaja lõpus tabasid aga külalised nelja minuti jooksul neli kaugviset ning haarasid otsustavaks vaatuseks juhtohjad oma kätte, seis tablool 48:45.

RLV Massive eduseis jäi siiski üürikeseks, sest Päästekool viskas neljanda veerandaja algul kolme minutiga kaheksa vastuseta punkti ning pööras seisu enda kasuks 53:48. Nagu aga juba selles mängus traditsiooniks sai, ei jäänud külalised võlgu ning vastasid omakorda 9:2 spurdiga, mille tulemusel kolm minutit enne kohtumise lõppu taas 57:55 juhtima asuti. Sellega sai Haljala meeskonna pidu sel korral paraku läbi – Fredi Raba kuus ning Veiko Simmi neli järjestikkust punkti kallutasid poolfinaali avamängu lõpuminutitel siiski põhiturniiri võitja kasuks.

Võitjate resultatiivseimaks kerkis 21 punktiga Kristo Saage, RLV Massive poolel vastasid Cristo Kens 15 ning Roman Konontšuk 14 punktiga.

Seeria teine kohtumine peetakse järgmisel esmaspäeval, 15. aprillil kell 19:15 Haljalas ning vajadusel kolmas mäng taas Väike-Maarjas. Poolfinaali võitja mängib 27. aprillil Rakvere Spordikeskuses toimuval Kossuliiga finaalpäeval kell 18:00 algavas finaalis Kadrina Karudega, kaotaja selgitab pronksmedalite omaniku kell 16:00 algavas 3. koha mängus 1JVBr meeskonnaga.