Tugev lõpp viis Karud poolfinaali juhtima

Meistriliiga poolfinaal Kadrina Karude ja Virumaa PK vahel sai väga põneva alguse. Veel  kaks minutit enne kolmanda veerandaja lõppu juhtis Virumaa PK 59:55, kuid tugeva lõpu teinud Karud asusid 77:68 võiduga poolfinaalseeriat 1:0 juhtima.

Kadrina Karud
Kadrina Karud asusid poolfinaali juhtima (foto: Karude Facebooki leht)

Vaido Rego juhendatav Virumaa PK oli kohtumiseks väga hästi valmis ning asus kohtumist 6:0 ja 10:2 juhtima. Seejärel leidis oma rütmi ka kodumeeskond, kuid esimene veerandaeg lõppes siiski külaliste kindlas 28:19 eduseisus.

Kätte võidetud edu ei andnud Virumaa PK käest ka teisel veerandajal. Parimal hetkel 13 punktiga (32:19) juhtinud rakverelased kallutasid esimese poolaja enda kasuks 49:39.

Teisel poolajal olid Karud justkui ümber sündinud – kaitses võeti vastased kõvasti pihtide vahele ning rünnakul näidati hoopis paremat minekut. Kolmanda veerandaja alguses nelja minutiga tehtud 8:2 spurt vähendas kaotusseisu 47:51-le ning tõi kodumeeskonna mängu tagasi. Virumaa PK juhtis veel kaks minutit enne kolmanda veerandaja lõppu 59:55, kuid Sander Ramuli vedamisel pääsesid Karud viimaseks perioodiks 62:59 ette.

Lõplikult murdsid Karud vastase maha viimase veerandaja esimese poolega, mil ise visati 8 punkti ning vastased suudeti hoida vaid ühe korvi peal. See tõi tabloole seisuks 70:61 ning mäng oli tehtud. Virumaa PK küll üritas veel kõvasti ning jõudis eelviimasel minutil viie punkti kaugusele (73:68), kuid rohkemaks sel korral jaksu ei olnud. Lõpuvile kõlades särasid tablool kodumeeskonna 77:68 võidunumbrid.

Sander Ramul
Sander Ramul kostitas Virumaa PK korvi 26 punktiga (foto: Ain Liiva)

Võitjate resultatiivseim oli Sander Ramul 26 punktiga, Hans Keskülla lisas 15, Lauri Mets 12 ning Enes Kita 10 punkti. Virumaa PK suurim skooritegija oli Randel Rainer Lille 18 punktiga, meeskonna suurim skoorikütt Ander Talu hoiti sel korral “vaid” 13 punkti peal, Sten Kuber panustas 10 punktiga.

Seeria teine kohtumine toimub juba teisipäeval 2. mail kell 18:45 Rakvere Rahu hallis ning vajadusel kolmas mäng päev hiljem kolmapäeval 3. mail kell 20:15 Kadrina Spordikeskuses.