Tugev lõpp tõi Päästekoolile võidu

Testturniiri B-alagrupis sai turniiritabelisse kolmanda järjestikkuse võidu Väike-Maarja Päästekool, kes alistas kodusaalis 69:53 võidu RSK Tarvas II meeskonna üle.

Taavi Leinart
Taavi Leinart oli 20 punktiga Päästekooli parim (foto: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX)

Esimese viie minutiga asus juhtima Tarvase järelkasv, kes pääses ette 9:2. Kättevõidetud initsiatiivi hoidis Rakvere meeskond veerandaja lõpuni – teisele perioodile mindi vastu 20:18 eduseisus. Teine veerandaeg möödus punkt-punkti heitluses, kuid poolaja lõpu eel õnnestus Päästekoolil teha 9:0 vahespurt ning 41:32 juhtima pääseda.

Veel kolmanda veerandaja kolmandal minutil juhtis kodumeeskond 45:36, kuid Martin Laandu vedamisel võtsid Vaido Rego hoolealused järele ning jõudsid vaid 2 punkti kaugusele (45:43). Viimast veerandaega alustati Päästekooli 53:47 eduseisul, kuid lähemale Tarvas enam ei pääsenudki. 16:6 paremus viimase kümne minuti jooksul tõi Päästekoolile 69:53 võidu.

Võitjate resultatiivseim oli 20 punktiga Taavi Leinart, 17 punkti lisas Sander Klaan. Tarvase koosseisus jõudis ainsana kahekohalise punktiskoorini Martin Laandu, kes viskas 15 punkti.

Päästekooli jaoks oli tegemist testturniiri kolmanda võiduga, millega jagatakse B-alagrupis 1.-3. kohta koos RLV Massive ja SK KNT meeskonnaga, RSK Tarvas II on võitnud 1 ning kaotanud 2 kohtumist, mis annab hetkel turniiritabelis 5. koha.