Tööriistamarket võõrsil Sõmeruga sammu pidada ei suutnud

Esiliiga viimase play-off koha nimel võitlev Rakvere Tööriistamarket võõrsil Sõmeruga sammu pidada ei suutnud ning pidi tunnistama vastase 97:67 paremust.

Sõmeru
Sõmeru meeskond võttis kindla võidu (foto: Ain Liiva)

Tasavägiselt möödunud esimene veerandaeg lõppes viigiseisul 19:19, teisel veerandajal suutis Sõmeru haarata kerge initsiatiivi ning pääses poolajaks 43:38 juhtima.

Mängu saatus otsustati kolmandal veerandajal, mille Sõmeru võitis vaid kuue mängijaga Tööriistamarketi vastu koguni 28:11. Viimasel veerandajal visati veel vastastest 8 punkti rohkem ning lõpuvileks oli vahe 30 punkti.

Suurimat pahandust tegid Sõmeru korvialused mängijad Asko Meiner ja Madis Kerge, kes viskasid vastavalt 32 ja 26 punkti. Tööriistamarketil vastasid Sten Küüsmaa 22, Timo Tubli 18 ja Mart Johannes Pariis 17 punktiga.

Sõmeru meeskond on hetkel 12 võidu ja 3 kaotusega esiliiga liider, kuid Ilves Transpordil ja Ekonet Eestil on üks mäng vähem peetud. Rakvere Tööriistamarket on kogunud 5 võitu ja 9 kaotust, millega jagatakse Vinni Tammedega 6.-7. kohta ehk võideldakse viimase play-off koha nimel.