Tööriistamarket šokeeris Ilves Transporti!

Esiliigas lõhkas paraja üllatuspommi viimase play-off koha nimel võitlev Rakvere Tööriistamarket, kes alistas võõrsil Ilves Transpordi 94:91. Võiduga tõusis Tööriistamarket kuuendaks, seni põhiturniiri võidus kinni olnud Väike-Maarja meeskond langes kolmandaks.

Kiur Thomas Vehmanen
Kiur Thomas Vehmanen vedas Tööriistamarketi olulise võiduni (foto: Ain Liiva)

Tasavägise avapoolaja võitis kodumeeskond 46:41, kuid teisel poolajal haaras initsiatiivi Tööriistamarket, kes kolmanda veerandaja 28:18 ülekaaluga viimaseks perioodiks 69:66 juhtima asus. Kiur Thomas Vehmaneni vedamisel suutis Rakvere meeskond kättevõidetud edu hoida ka viimasel veerandajal ning võttis kohamängudele pääsemiseks üliolulise võidu.

Suurt rolli Tööriistamarketi võidus mängis just Vehmanen, kes kogus üleplatsi mehena 31 punkti. Sten Küüsmaa lisas 23 ning Timo Tubli 18 punkti. Ilves Transpordi parimateks kerkisid Rivo Täheste 26 ja Marek Suits 15 punktiga.

Pikalt liidrikohta hoidnud ja põhiturniiri võidus kinni olnud Ilves Transport langes selle kaotusega turniiritabelis Sõmeru ja Ekonet Eesti järel kolmandale kohale. Hooaja lõpu kehvade esituste tõttu ei saa Väike-Maarja meeskond oma kohas aga kuigi kindel olla, sest viimases voorus minnakse kokku lähima jälitaja Simuna Ivaxiga, kellele sel hooajal juba korra kaotati. Peaks Ivax selle mängu võitma, tõusevad nad ise põhiturniiri lõpuks kolmandale kohale.

Rakvere Tööriistamarketi jaoks oli tegemist üliolulise võiduga, sest turniiritabelis tõusti viimasele play-offi viivale kohale SK Vinni Tammede ette – Rakvere meeskonnal on kirjas 6 võitu ja 9 kaotust, Vinnil 5 võitu ja 9 kaotust. Vinni meeskonnal on ees ootamas veel mäng SK KNT’ga ning seejärel otsustavas kohtumises just Tööriistamarketiga. Meeskondade omavaheline mäng otsustab, kumb pääseb viimasena kohamängudele.