A-alagrupp: nädala eelvaade (30.10-05.11)

Testturniiri A-alagrupi viienda vooru esimene kohtumine toimub juba täna õhtul Rakveres, lisaks on ees ootamas veel kolm kohtumist, millest kaks tõotavad väga põnevat lahingut.

Argo Höövelson
Kas Argo Höövelson ja Sõmeru “kingivad” Tamsalule esimese kaotuse? (foto: Ain Liiva)

31.10 18:30 RSK Tarvas I – Ilves Transport
Mängunädala avavad täna õhtul kell 18:30 Rakveres RSK Tarvas I meeskond ja Ilves Transport. Tarvas tuleb mängule kindla 75:96 kaotusega 1. jalaväebrigaadilt. Selles kohtumises ei olnud meeskonnale abiks liidrid Mihkel Kurg ja Illimar Pilk ning kahe põhitegija puudumine maksis kohe valusalt kätte.

Ilves Transport pusis eelmises voorus kõvasti Kadrina Karudega, kuid vastase hullumeelse teise poolaja tulemusel tuli lõpuks 76:107 alla vanduda. Väike-Maarja meeskond käis Kadrinas vaid 7 mehega ning pikema pingi puhul oleks mängu kindlasti jagunud ka teiseks poolajaks.

Tarvas on küll selle kohtumise favoriit, kuid möödunud voor näitas, et paari põhitegija puudumisel ollakse haavatavad. Kui Ilves Transport on kohal täies koosseisus, siis ühepoolset mängu kindlasti ei tule.

02.11 19:45 Kadrina Karud – SK Aaspere
Kadrina Karud teenisid möödunud nädalal kaks sarnast võitu – nii Ilves Transport kui Sõmeru alistati tugeva teise poolaja toel, mõlemal juhul visati ligemale 70 punkti. Meeskonna liidrid Allan Ehte ja Raimond Tribuntsov kostitasid kumbki neis mängudes vastaseid ligemale 30 punktiga mängu kohta.

SK Aaspere hooaeg on alanud nukrates toonides, sest võiduarve on testturniiril siiani avamata. Möödunud nädalal oldi kodusaalis oma esimesele võidule väga lähedal, kuid viimase veerandaja ära kukkumine tähendas Vinni Tammede vastu 85:93 kaotust. Sarnaselt kaotati ka SK Rakkele kõige esimeses voorus, mis tähendab, et Aaspere mängijate füüsis ei pea kohtumise lõpuni vastu.

Karud on viimastes voorudes mulluste esiliiga meeskondadega esimesel poolajal kassi ja hiirt mänginud, kuid Aaspere tase põnevuseks palju eeldusi ei anna.

03.11 19:00 Sõmeru – Tamsalu/JaKon Ehitus
Reede õhtul on Sõmerul oodata selle nädala maiuspala, kui vastamisi lähevad hetke A-alagrupi liider Tamsalu/JaKon Ehitus ning kohe neil kannul olev Sõmeru. Sõmeru on sel hooajal pakkunud väga säravaid esitusi, eelmisel nädalal pusiti kolm veerandaega võrdselt Kadrina Karudega, kuid vannuti lõpuks siiski 89:109 alla. Sõmeru meeskond tabas viimases kohtumises ka tagasilöök, kui meeskonna liider Andri Metsaru õnnetult õlga vigastas ja ca kuu aega palliväljakutelt eemal peab olema.

Tamsalu on A-alagrupi ainus täiseduga jätkav meeskond, kuid tugevaimate vastastega on veel kohtumata. Möödunud nädalal alistati kindlalt 85:53 SK Rakke meeskond, kes oli kohtumisele tulnud vaid viie mängijaga. Ühtlase koosseisuga Tamsalu skoori eest on viimastes mängudes hoolitsenud erinevad mängumehed, viimati Janari Taar ja Kristjan Nurmsalu 18 punktiga.

Tõotab tulla tõeliselt tasavägine ja põnev lahing. Otsustavaks saab see, millise koosseisuga kumbki meeskond mängule läheb.

04.11 16:00 SK Rakke – Vinni Tammed
Mängunädala lõpetavad SK Rakke ja Vinni Tammed, kes on senistest mängudest kogunud 1 võidu. Rakke alustas hooaega hästi, kuid viimastes kohtumistes on hoog raugenud, oma osa selles on olnud ka lühikesel pingil. Viimati käidi mängul vaid viiekesi ning saadi Tamsalult kindel kaotus.

Vinni Tammed alustasid testturniiri suurte kaotustega, ka viimati oldi järjekordsele allajäämisele lähedal, kuid tugeva viimase veerandajaga pandi SK Aaspere lõpuks selili. Meeskonna veduriteks on RSK Tarvasest “laenule” antud Erik Kaasik ja Karl-Gustav Kello, kes kahekesi viskavad lõviosa punktidest.

Kui Rakke taas mängule viie mängijaga läheb, on eelis Vinni meeskonnal, vastasel korral võib soosikuks pidada kodusaalis mängivat Rakket.