Erik Kaasik

Tarvas oli taas Karudest parem

Meistriliigas võttis RSK/Tarvas Vaido Rego juhendamisel magusa võidu, alistades võõrsil 25:45 kaotusseisust Kadrina Karud 92:86.

Aktiivselt alustanud kodumeeskond läks juba esimese veerandaja keskpaigaks kümne punktiga juhtima ning hoidis edu avaperioodi lõpuni, mil tabloo näitas seisuks 31:21. Teisel veerandajal pandi hoogu veelgi juurde – kolm minutit enne poolaja lõppu oli vahe kärisenud juba 45:25-le. See eduseis oli aga uinutav, sest Tarvas lõpetas poolaja 19:0 spurdiga ja vähendas kaotusseisu minimaalseks.

Initsiatiivi kätte saanud külalised hoidsid teise poolaja algul mõnepunktilist edu, tasavägine mäng jätkus kolmanda veerandaja eelviimase minutini, seejärel viskasid Andres Sõbra hoolealused viis vastuseta punkti ja pääsesid 71:66 ette. Veel kuus minutit enne lõppu oli kõik kodumeeskonna jaoks roosiline – seis tablool nende kasuks 79:73. Tarva 9:0 viis nad aga 82:79 juhtima ning kättevõidetud edu enam käest ei antud. Hooaja kolmas võit (neist kaks just Karude vastu) tuli Rakvere meeskonnale lõpuks numbritega 92:86.

Võitjate parim oli 25 punktiga Erik Kaasik, Martin Laandu lisas 16 punkti. Kadrina Karusid ei päästnud kaotusest ka Allan Ehte hiilgemäng – 38 punkti, sh vabaviskeid koguni 23st 18!

Võit oleks Kadrina meeskonnale kolm vooru enne põhiturniiri lõppu kindlustanud play-off koha, nüüd tuleb seda proovida uuesti järgmises ringis. Hetkel ollakse 5 võidu ja 4 kaotusega 3. kohal, kohe kuklasse on hingamas RLV Massive, kel ühe vähem peetud mängu juures üks võit vähem. Seni turniiritabelis viimasel kohal olnud RSK Tarvas sai väärt võidu, sest nüüd ollakse 3 võidu ja 5 kaotusega viiendal kohal, edestades Simuna Spordiklubi ja Lüganust ühe võiduga.