Tarvale emotsionaalne võit Karude üle

Eesti Ööjooks Kossuliiga nädala keskses kohtumises võttis Rakvere Tarvas I meeskond kodusaalis vastu Kadrina Karude meeskonna. Emotsionaalse ja vigaderohke mängu kallutas 88:77 enda kasuks kodumeeskond.

Ander Talu
Ander Talu viskas Karude vastu 30 punkti (foto: Ain Liiva)

Mängu eel Väike-Maarja Päästekoolist Madis Šumanovi näol täiendust saanud Karud alustasid maruliselt ning pääsesid nelja tabava kaugviske järel 12:4 eduseisu. Eelviimasel minutil kasvas külaliste eduseis hetkeks ka kahekohaliseks (23:12), kuid veerandaja lõpuvileks suutis Tarvas kaotusseisu 18:24-le vähendada.

Teise veerandaja algus möödus väga skoorivaeselt ja närviliselt – viie minuti jooksul visati kahe meeskonna peale vaid 5 punkti. Poolaja lõpus pakkus muljetavaldava esituse Ander Talu, kes kolme minuti jooksul kostitas vastaseid koguni 16 punktiga ning vedas oma meeskonna poolajaks 46:38 eduseisu.

Teisel poolajal hoidis Tarvas kätte võidetud initsiatiivi ning kasvatas eduseisu kahekohaliseks. Kolmas veerandaeg kulges paljude emotsioonide ja vabavisete seltsis ning kestis koguni 30 minutit! Viimase veerandaja keskel õnnestus Karudel korraks kaotusseis küll vaid 7le punktile vähendada (81:74), kuid enamaks sel korral jaksu ei olnud.

Kahe meeskonna peale kokku vilistati mängus peaaegu 60 viga, mis on suheliselt harukordne nähtus. Kadrina meeskonna elu muutis raskeks erakordselt kehv viskepäev vabaviskejoonelt (38st 19) ning suutmatus oma emotsioone vaka all hoida. Ebasümpaatse sooritusega jäi eelkõige silma meeskonna liider Allan Ehte, kes kahe tehnilise vea järel väljakult minema saadeti ning järgmiseks mänguks seeläbi automaatse mängukeelu teenis.

Suurima panuse Rakvere meeskonna võitu andis 30 punktiga Ander Talu, Mihkel Kurg lisas 20 punkti. Karude resultatiivseimad olid Uku Kams 17 ja Allan Ehte 14 punktiga.

Tarvas on kuuest mängust kogunud 4 võitu, Karud on võidurõõmu tunda saanud kahel korral (samuti kuuest mängust).