Kristo Saage

Tarva jaks kodusaalis Päästekoolist üle ei käinud

Meistriliigas alistas Väike-Maarja Päästekool võõrsil 90:85 RSK Tarva ning kindlustas kolmanda meeskonnana play-off koha.

Tasavägist mängu jagus avaperioodi seitsmenda minutini, mil tablool särasid 15:15 viiginumbrid. Seejärel õnnestus külalistel Väike-Maarjast teha spurt ning esimene veerandaeg 28:19 võita. Hea hoo kätte saanud külalised jätkasid domineerimist ka teisel perioodil ning poolajaks kasvatati eduseis 51:34-le.

Kolmas veerandaeg mängu muutust ei toonud – Päästekooli edu kasvas juba enam kui 20-punktiliseks ning viimasele vaatusele mindi vastu seisul 71:54. Veel seitse minutit enne kohtumise lõppu näis, et mäng on jäädavalt tehtud, sest vahe oli 21-punktiline (79:58), kuid RSK Tarvas noored pallivõlurid ei andnud alla ning alustasid tagasitulekut. Järgmise nelja minuti jooksul õnnestus kodumeeskonnal teha koguni 19:4 spurt ning vahe vaid kuuele punktile vähendada – seisuks 83:77. Viimasel minutil jõuti veel ka nelja punkti kaugusele, kuid Kristo Saage kaugvise kindlustas Päästekoolile võidu.

Saage oli harjumuspäraselt omade parim – 9 kaugviset tabanud tagamängija kogus lõpuks 32 punkti. Veiko Simm toetas võitjaid 16 punktiga. Kaotajate resultatiivseim oli Erik Kaasik 24 punktiga, veel neli Tarva mängijat jõudis kahekohalise punktiskoorini.

Väike-Maarja Päästekoolil on põhiturniiril jäänud pidada kolm mängu, hetkel jagatakse 7 võidu ja 2 kaotusega 1JVBr meeskonnaga liidrikohta. 3 võitu ja 6 kaotust kirja saanud RSK Tarvas paikneb kolm mängu enne põhiturniiri lõppu viiendal kohal.