Tamsalu play-off unistus sai valusa löögi

Meistriliigas viimase play-off koha nimel võitlev Tamsalu/JaKon Ehitus meeskond pidi alla neelama mõru pilli, kui väga tähtsas mängus jäädi võõrsil 77:92 alla RSK Tarvas II meeskonnale.

Martin Laandu
Martin Laandu 31 punkti aitasid RSK Tarvas II hooaja teise võiduni (foto: Geete Kruusimägi)

Rakvere Rahu hallis toimunud kohtumises kontrollis Tarva järelkasvu meeskond mängu algusest lõpuni. Esimene veerandaeg võideti 23:14 ning poolajaks 42:36. Otsustav murrang tehti kolmanda veerandaja 30:20 võiduga, mille tulemusel viimaseks veerandajaks 72:56 ette pääseti. Kohtumise lõpus Tamsalu meeskond enam kaotusseisu tagasi mängida ei suutnud ning Vaido Rego hoolealused kirjutasid turniiritabelisse hooaja teise võidu.

Võitjate ridades tegid suurepärase mängu Martin Laandu ja Kristo Tammiksaar, kes viskasid vastavalt 31 ja 20 punkti. Tamsalu poolel vastasid Livar Liblik 28 ning Janari Taar 22 punktiga.

Nüüd ei ole Tamsalu edasine saatus enam nende endi kätes – ainus võimalus edasi pääsemiseks on juhul, kui RSK Tarvas II meeskond suudab viimases voorus tuule alla teha ka 1JVBr võistkonnale ning Tamsalu ise suudab alistada Väike-Maarja Päästekooli. See ei ole aga lihtne ülesanne, sest ka Väike-Maarja Päästekool vajab võitu, et veerandfinaaliks võimalikult hea positsioon saada.