Kristo Saage

Suurelt juhtinud Päästekool naaseb Lüganuselt ehmatusega

Päev varem Kadrina Karudega karikavõistlustel madistanud Lüganuse võõrustas laupäeval kodusaalis Väike-Maarja Päästekooli ning pidi tunnistama vastase 98:92 paremust.

Kodumeeskond asus kiirelt 7:4 eduseisu, seejärel haaras initsiatiivi Päästekool, kes viskas Kristo Saage vedamisel juba esimesel veerandajal 33 punkti vastase 17 vastu. Lahtine ja korviderohke mäng jätkus ka teisel perioodil – poolajaks särasid tablool Väike-Maarja meeskonna 61:42 edunumbrid.

Kolmandal veerandajal suutis Lüganuse vahet küll aeg-ajalt veidike vähendada, kuid Päästekool suutis kohe vastata. Viimaseks veerandajaks õnnestus kodumeeskonnal kaotusseisu siiski tagasi mängida (76:63) ning viimasel perioodil tekkis mängu ka põnevus. Erik Raua ja Germo Reimeri vedamisel hakkas Lüganuse üha lähemale jõudma ning mitmel korral jõuti vaid kolme punkti kaugusele. Päris järele siiski ei jõutud, mänguaeg sai enne otsa ning Väike-Maarja meeskond naaseb Lüganuselt ehmatusega.

Vaid kuue mängijaga Päästekooli parimaks kerkis 35 punkti Kristo Saage, Livar Liblik lisas 18 ning Ekke Lõhmus 17 punkti. Lüganuse parimatena tõid Erik Raud 25, Germo Reimer 21 ning Roel Burov 20 punkti.

Päästekoolil on tabelis kirjas võit ja kaotus, Lüganuse on kaotanud mõlemad senised kohtumised.