Erkki Sillamaa

Suure pereheitmise läbi elanud Tööriistmarket hävis Ivaxile

Suure pereheitmise läbi elanud Rakvere Tööriistamarket hävis võõrsil Simuna Ivaxile koguni 114:60.

Kui Tööriistamarket oli esimese ringi järel ilma jäänud 9 mängijast, kes liikusid SK Vinni Tammede koosseisu, siis Ivaxi read olid omakorda täienenud Simuna Spordikoolist lisandunud Erkki Sillamaa ja Helari Sirelpuuga.

Esimesel veerandajal oli mõlemal meeskonnal võimalusi, kuid veerandaja viimastel minutitel näitas kindlamat minekut kodumeeskond, kes võitis avaperioodi 7 punktiga. Teise veerandaja alguses tehti veel 14:4 spurt, kuid Tauri Tederi korvide järel mindi puhkama seisul 43:32.

Teisel poolajal läks Simuna Ivax lõplikult oma teed – vastane mängiti üle koguni 71:28, mis andis kokkuvõttes koguni 54-punktilise võidu.

Värskeimad täiendused panustasid Ivaxi võitu 66 punktiga, kui Erkki Sillamaa viskas 43 ning Helari Sirelpuu 23 punkti. Virmo Tammemägi toetas neid 22 punktiga. Rakvere Tööriistamarketi parim oli Tauri Teder 15 punktiga.

Simuna Ivaxil on kirjas 4 võitu ja 7 kaotust, millega asutakse 9. kohal. 5 võitu ja 6 kaotust kogunud Tööriistamarket jagab 7.-8. kohta.