Sõmerule esimene kaotus

Esiliiga senine liider Sõmeru meeskond jäi kodusaalis alla lähirivaal Ilves Transpordile. Sõmeru esimene kaotus läks tabelisse kirja tulemusega 65:76.

Rivo Täheste
Rivo Täheste vedas Ilves Transpordi võidule Sõmeru vastu (foto: Ain Liiva)

Kodumeeskond alustas bravuurikalt ning asus kahe minutiga 7:0 juhtima. Veel kolm minutit enne esimese veerandaja lõppu oli Sõmeru eduseis 22:14, kuid Väike-Maarja meeskond viskas viimasel minutil seitse vastuseta punkti, mis viis meeskonnad teisele veerandajale seisul 22:21.

Esimese veerandaja lõpus initsiatiivi haaranud Ilves Transport kontrollis ka tervet teist veerandaega. Skoorivaesel veerandajal suudeti visata vastasest viis punkti (13:8) rohkem ning poolajaks juhtisid külalised 34:30.

Kolmas veerandaeg möödus mõlemapoolsete võimalustega punkt-punkti mängus, kus kerget eduseisu hoidis Väike-Maarja meeskond. Sõmeru jõudis viimasel minutil küll korraks ka viigini, kuid Indrek Akseli kaugvise viis külalised viimaseks perioodiks 51:48 juhtima.

Kohtumise saatus otsustati neljanda veerandaja esimestel minutitel, kui Ilves Transport viskas 11 vastuseta punkti ning kasvatas eduseisu 62:48-le. Sõmeru tabas sel perioodil küll 5 kaugviset, kuid kaotusest polnud pääsu.

Võitjate resultatiivseim oli 20 punkti Rivo Täheste, Jaanus Valk lisas 12 punkti. Sõmeru meeskonna parim oli Asko Meiner 21 punktiga, Mikk Põdersalu lisas 15 punkti.